Filmag horor – Monstrum z jeskyně stínů

Filmag v edici horor s pořadovým číslem 44 na středu 18. ledna 2009 přichystal další z „neznámých" titulů Monstrum z jeskyně stínů za 45,- Kč. Opět využijme laskavosti nakladatelství a citujme z distribučních materiálů. Nelítostný obří pavouk vylézá ze své staleté skrýše. Tenhle mix gansterky a hororu byl recyklován o dva roky později v komedii Creature from the Haunted Sea.

Alex Ward a jeho kumpáni to měli moc pěkně vymyšlené. Odpálením nálože v opuštěném lomu odvedou pozornost všech obyvatel městečka Deadwood a zaímco místní budou zjišťovat škody, kriminálníci si v klidu vyloupí banku. Ano, vymyšlené to měli opravdu pěkně. Ale nepočítali se dvěma důležitými aspekty. Počasí je v horách Jižní Dakoty nevypočitatelné a oni tak zůstávají uvězněni v opuštěné chatě. A co víc, svým konáním upoutali pozornost pavouku podobného monstra, dosud odpočívajícího v jeskyni stínů… Zrůdné monstrum vyčkávalo po léta, ale teď je na lovu.

Žánr: Horor / Krimi / Romantický / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 1959

Délka: 65 minut

Původní název: Beast from Haunted Cave

Režie: Monte Hellman

Scénář: Charles B. Griffith

Produkce: Gene Corman, Charles Hannawalt, Roger Corman

Hudba: Alexander Laszlo, Fred Katz

Kamera: Andrew M. Costikyan

Společnost: Gene Corman Productions

Natáčeno: Deadwood, South Dakota, USA

Hrají: Michael Forest (Gil Jackson), Sheila Noonan (Gypsy Boulet), Frank Wolff (Alexander Ward), Richard Sinatra (Marty Jones), Wally Campo (Byron Smith), Linné Ahlstrand (Natalie, barová dívka), Chris Robinson (Monstrum / barman), Kay Jennings (Jill Jackson, Gilova sestra)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: černobílý PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: žádný