Blesk – Winx Club: Výprava do ztraceného království

Jak to za našeho (mého) dětství bylo jednoduché. Měli jsme krtečka, občas někde viděli Pepka námořníka nebo nějakou pohádku od Disneye. Zato teď… Odevšud se valí jedna animovaná série za druhou a každá je ta nej! Teď třeba díky Blesku v edici pro děti ve středu 18. března 2009 to bude zástupce italských studií Winx Club – Výprava do ztraceného království za 49,- Kč.

Před šestnácti lety se nejmocnější bojoví mágové Magické dimenze obětovali, aby porazili Zlo. Nyní je osud království v rukou mladé dívky Bloom, víly Dračího plamene. Doprovázena svými kamarádkami z Winx Clubu, musí Bloom čelit té největší výzvě: vstoupit do hlubin temné dimenze a bojovat proti zlu, aby přivedla své rodiče zpět k životu a odhalila záhadu spojenou s jejím původem. Uspějí Bloom, Flora, Stella, Layla, Musa a Tecna a porazí ty nejděsivější stvůry z nočních můr? Naleznou opět posledního krále Sparxu? Podaří se Bloom zachránit ztracené království a stane se princeznou Sparxu? Osud celé Magické dimenze je v rukou šesti statečných dívek.

 

Fenomén Winx:

 

„Postavy Winx jsou výsledkem dlouhého procesu a průzkumu na subjektech a postavách. Vyžádalo si to několik let tvrdé práce, než bylo vše hotové a připravené k uvedení na trh. Základním a tím nejdůležitějším prvkem příběhu byla skupina šesti kamarádek, které si jsou blízké a rozumí si, i když jsou jejich povahy a zájmy rozdílné. Když pak přidáme nějaká kouzla jako nástroj boje proti zlu, stává se příběh ještě silnějším." Takto Iginio Straffi, tvůrce Winx, vysvětluje úspěch šesti úžasných, trendy víl.

Fenomén začíná a pokračuje úzkou spoluprací mezi Rainbow a RAI Fiction, která zajistila nebývalý úspěch 3 televizních 2D sérií. A přirozeně i stejný produkční team pracuje na 3D filmu určeném pro kina.

Okouzlující a romantické, subtilní a odhodlané, spojené pravým přátelstvím a obdařené neobyčejnými kouzelnými silami, které používají pro konání dobra – šest „náctiletých" víl osloví diváky všech věkových kategorií.

Winx Club byl jednou z prvních filmových značek, které byly vnímány jako módní značka, a stále si drží krok s módou. Není náhodou, že designéři Rainbow pracovali ruku v ruce s módními designéry, aby vytvořili vzhled víl Alfea a přesný šatník s různými obměnami. Je to proto, že Winx jsou obyčejné dívky, které chodí do školy a rády se převlékají pro každou příležitost, stejně jako dnešní teenagerky.

Dalším důležitým prvkem filmu je hudba. Winx, stejně jako dnešní dívky, poslouchají pop, techno nebo další druhy hudby. Písně Winx vyjadřují především pocity: dívčí lásky, přátelství, jejich víru v budoucnost a jejich očekávání.

Postavy Winx odráží perfektně osobnosti, sny a ambice dnešních dívek. Jsou moderní, mají rády novinky i hi-tech, věří v přátelství, soudržnost a týmového ducha. Chodí do školy, zamilovávají se a sní o tom stát se princeznami. Není to jen zábava, ale i inspirace. Není to jen mediální fenomén, ale skutečný styl.

Bloom

Víla Ohně. Narozena ve znamení Draka. Bloom pochází z Gardenie, kde žila se svými rodiči, Vanessou a Mikem. Její život se však radikálně změní, když potká Stellu, Alfea vílu, kterou ohrožuje nebezpečný trol, a aby jí pomohla, zjistí, že má kouzelnou moc a může se stát vílou. Bloom opouští Gardenii, aby začala studovat na škole Alfea v Magix, a stane se vůdkyní Winx Clubu. Velkorysá, upřímná, odvážná, šlechetná, impulzivní a charismatická (jako skutečná vůdkyně). Vílu Ohně a její kamarádky nelze rozdělit a zatímco se Bloom snaží dát dohromady složitou skládačku své minulosti, prožívá s ostatními každý den kouzelné dobrodružství.

Stella

Víla Slunce a Měsíce. Jediná dcera krále a královny Solarie. Narodila se ve znamení Sirény. Naprosto zbožňuje poslední módní trendy a věnuje hodně pozornosti svému zevnějšku. Její šatník je tím největším a nejplnějším v Magické dimenzi a její oblíbenou zábavou je nakupování v buticích Mabix nebo Adquistes. Nevadí jí randit s několika kluky najednou a studium není zrovna její nejoblíbenější činností. Stella je spontánní, šťastná, trochu sobecká, stejně jako zábavná a šlechetná.

Musa

Víla Hudby. Pochází z Melody, království hudby, a narodila se v kouzelném znamení Pixinky. Její matka byla slavnou zpěvačkou a její otec excelentním pianistou a výrobcem hudebních nástrojů. Vyrůstala uprostřed not, takže není divu, že po rodičích zdědila ohromnou vášeň pro hudbu! Obdivuje všechny druhy nástrojů, nadevše však miluje příčnou flétnu, na kterou hraje nejraději v naprostém tichu svého pokoje na škole Alfea. Velmi ráda také tančí, na jakýkoliv rytmus: disco, hip hop, rap, latinu, techno; žádné tajemství si nenechá pro sebe. Zásadová, energická, ironická, neupravená, impulzivní, lehce nedůvěřivá. V nových, fantastických dobrodružstvích, které prožívá se svými kamarádkami, je však úžasná.

Flora

Víla Přírody. Na planetě Linphea, odkud pochází, se naučila vážit si kouzla přírody. Nemohla by přežít bez přičichávání k parfému z květin a rostlin a její ložnice vypadá jako malá zahrada. Jejím kouzelným znamením je Dryáda. Flora je pilnou žačkou – rozhodně ne ambiciózní – ale snaží se dělat vše co nejlépe. Moudrá a přemýšlivá, s vlídností a trpělivostí neváhá pomoci komukoliv, kdo je v nesnázích. Její vrtkavost je někdy na obtíž, ale její kamarádky jí naštěstí vždy poradí a podpoří.

Tecna

Víla Techniky. Narozená ve znamení Tritonu. Tecna pochází z planety Zenit – kde kouzla vychází pouze z techniky. Má ráda sport a pohyb, ale nejvíce ji zajímá věda. Ve svém volném čase se baví vynalézáním a výrobou nových předmětů, nebo se ráda posadí k počítači a podstupuje nové, vzrušující úkoly v PC hrách. Je racionalistkou, vždy se obrací k logice… není tedy překvapením, že její vzhled je jednoduchý a hi-tech. Může se zdát chladnou a povýšenou, ale se svými kamarádkami je vždy velmi laskavá a srdečná.

Layla

Víla Kapalin. K Winx Clubu se přidala jako poslední. Je princeznou planety Andros, odkud pochází. Kouzelné znamení: Chiméra. Winx ji zachránily z čelistí Darkara a od té chvíle je součástí této fantastické skupiny. Se svými kouzelnými schopnostmi dokáže manipulovat s Morfine, zvláštní kapalinou, která může na sebe brát jakýkoliv tvar. Díky pilnému studiu však brzy dokáže ovládat jakoukoliv tekutinu. Je sportovní fanynkou, stále pracuje na tom, aby byla dynamická a v kondici. Layla je hrdá a energická, vždy připravená čelit nebezpečí, ale má strach ze tmy a z míst, která jsou příliš těsná a pustá… Její největší ambicí je stát se skutečnou Vílou a velkou Winx.

A jeden super divácký ohlas:

Čím Winx Club vítězí na celé čáře, je kravózní koeficient (KK). Ve Witch je ještě na přijatelné úrovni, taková bréca tam byla pouze jedna, zde však přesahuje KK všechny měřitelné hodnoty. Tyhle ženštiny by bez své kosmetické kabelšišky nešly ani o půlnoci na toaletu. Nejdůležitější prací jejich dnů je lakovat si svoje dvaceticentimetrové nehýtečky, chodit v pidišatečkách, které spíše odhalují než zakrývají, na nejméně 30ti centimetrových podpatečcích, no a hlavičky nemají od toho, aby jenom myslely, musejí vypadat šik, kdo nemá čtyři melírky na hlavě, jakoby nebyl. Další jejich starostí kromě vizáže, drbání a promluv typu: "To jsou ale úžasný svatební šaty, ty chci taky.", je muchlování se se svýma hošanama, a nějaké to zachraňování světa je na úplně spodní hranici jejich hodnotového žebříčku. Prostě takové prkotiny nestojí ani za pohození jejich bujnou hřívou. Samozřejmě nemůže chybět nějaké to infantilní, plyšové, roztomilé zviřátečko, jakožto nejlepší šmajchlózní přítulák člověka. Barbie může jenom vzteky závidět, zatímco ona má vždy pouze jedno, hlavní hrdinka má dokonce dvě – vylízanýho kralíčka, žárlícího na mazlení se závislou košišku. Také nemůžeme být ochuzeni asi o pětiminutovou scénu morfujících se kočen (nemůže chybět v žádné podobné záležitosti, pamatujeme na Strážce vesmíru, "Volám sílu Bílého tygra"), kde nám předvedou jak moc jsou úžašné, dokonce jsou nahý, což je sice pěkný, ale bradavky si nestydy zakrývají.

Pokud nedokážete na posezení sníst obří krémový dort se šlehačkou a cukrovou polevou a zapít ho litrem fialové limonády, "Winx Club" určitě není filmem pro vás.

Zadní strana pošetky

Alternativní zadní strana obalu

Žánr: Animovaný / Fantasy

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 2007

Délka: 92 minut

Původní název: Winx club – Il segreto del regno perduto

Světová premiéra: 30. listopadu 2007 – Itálie

Premiéra v kinech ČR: 1. května 2008

Režie: Iginio Straffi

Scénář: Sean Molyneaux, Iginio Straffi

Produkce: Joanne Lee, Francesco Mastrofini

Hudba: Natalie Imbruglia

Společnost: Rainbow S.r.l

České znění (zdroj animsvet.cz): Klára Jandová, Klára Šumanová, Ivana Korolová, Zuzana Kajnarová, Klára Oltová, Lucie Vondráčková, Kryštof Hádek, Simona Stašová, Eva Spoustová, Jan Vlasák, Inka Šecová, Michal Holán, Jakub Chromeček, Jaroslava Brousková, Jiří Klem, Ludmila Molínová, Jitka Moučková, Eva Jiroušková, Svatopluk Schuler, Jolana Smyčková, Radana Hermanová, Radovan Vaculík

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 italsky (obal uvádí anglicky), česky  

Titulky: česky, slovensky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (2,35:1 anamorf)

Bonus: žádný