FilmX – Tajemství slov

A ze vzdálené historie se přesuneme do aktuální současnosti. V edici FilmX vychází křehké drama Tajemství slov. Cena 99,- Kč. Vyjde ve čtvrtek 19. března 2009.

Vrtná stanice, místo izolované od civilizace, vzdoruje vlnám daleko na otevřeném moři. Na tomhle odlehlém místě obývaném pouze muži se jednoho dne objeví žena (S.Polley). Má se starat o pracovníka (T.Robbins), který při nehodě přišel o zrak. Časem mezi oběma vzniká pouto. Jako na pustém ostrově se stávají citově závislí jeden na druhém. Za pomocí slov vyplouvají na povrch jejich tajemství, bolest, naděje, láska, smutek….. Bezesporu největší filmová událost ve Španělsku za rok 2005. Na vzniku snímku režisérky Isabel Coixet se výrazně podílel Pedro Almodóvar a jeho produkční společnost ElDeseo, kterou řídí se svým bratrem Augustínem. Film Tajemství slov získal 4 španělské Oscary (ceny Goya) v hlavních kategoriích a deklasoval konkurenci jak u diváků, tak u kritiků.

Země původu: Španělsko
Rok vzniku: 2005
Originální název: La Vida secreta de las palabras
Žánr: Drama
Režie: Isabel Coixet
Hrají: Tim Robbins, Sarah Polley, Javier Cámara, Eddie Marsan, Leonor Watling, Steven Mackintosh, Julie Christie, Daniel May.

Námět: Isabel Coixet
Scénář: Isabel Coixet