North Video – Battlestar Galactica 4. DVD

 

S pořadovým číslem 4 se potkáme nejen u válečné epopeje Osvobození. North Video v obálce s titulem Světový seriál v úterý 24. března 2009 přinese čtvrté DVD seriálu Battlestar Galactica za 49,- Kč

 

Zdrcující útok Cylonů zničil všech dvanáct vesmírných lidských kolonií a naživu zůstaly jen posádky lodí, roztroušených v kosmu. Pod vedením battlestar GALACTICA putuje tato hvězdná flotila k legendami opředené 13. kolonii – bájné planetě Zemi, kde by zbytky lidského rodu našly útočiště a snad i nový domov.

Tvůrce: Ronald. D. Moore

Hudba: Bear McCrery

Hrají: Edward James Olmos (komandér William Adama), Mary McDonnell (prezidentka Laura Roslinová), Katee Sackhoff (poručík Kara "Starbuck" Thraceová), Jamie Bamber (kapitán Lee "Apollo" Adama), James Callis (doktor Gaius Baltar), Tricia Helfer (Number Six), Grace Park (poručík Sharon ‚Boomer‘ Valeriiová)

Epizoda 6

LAKMUS (Litmus)

Režie: Rod Hardy

Scénář: Jeff Vlaming

Když se nová kopie Dorala, Cylona který byl již jednou odhalen, proplíží na Galacticu, kde odpálí nálož a zabije tak tři lidi, jsou Adama a Roslinová nuceni odhalit veřejnosti, že Cyloni teď vypadají jako lidé. Je ustanovena nezávislá vyšetřovací komise, v jejímž čele je seržantka Hadrianová. Ta má vyšetřit nedávná porušení bezpečnosti. Hadrianová objeví, že někdo nechal otevřený průlez z chodby C i přesto, že šéf Tyrol nahlásil, že všechny průlezy byly uzavřené.

Seržantka poté zaměřuje vyšetřování na něho a jeho přátelství se Sharon. Poté co zjistí výrazné rozpory ve výpovědích podřízených šéfa Tylora, podrobí všechny tázané důkladnému výslechu, při němž obviní jednoho mechanika z hangáru z konspirace se Cylony. Ten se však pouze snažil krýt to, že se Tyrol stýká se Sharon. Nakonec to zajde tak daleko, že se Hadrianová snaží obvinit i komandéra Adamu z toho, že měl říct pravdu o Cylonech dříve.

Po tomto prohlášení komandér ruší tribunál se slovy, že ‚lov na čarodějnice‘ na své lodi podporovat nehodlá. Šéf Tyrol nemůže snést, že někdo sedí kvůli němu, a tak si o tom jde popovídat s komandérem Adamou. Ten mu řekne, že člověk, jenž lhal vyšetřovací komisi, si zaslouží jít do chládku a že to má být poučení pro šéfa Tyrola samotného, aby viděl, co mohou způsobit jeho city k Sharon. Po tomto rozhovoru se Tyrol se Sharon rozchází.

Mezitím na Caprice pozoruje Hela trio Cylonů jak se snaží zachránit sebe a ženu, o které si myslí, že je to Sharon…

Dále hrají: Michael Hogan (plukovník Saul Tigh), Tahmoh Penikett (poručík Karl "Helo" Agathon), Aaron Douglas (Galen Tyrol), Paul Campell (Billy Keikeya), Samuel Witwer (Crashdown), Donnelly Rhodes (Dr. Cottle), Jill Teed (seržant Hadrianová), Dominic Zamprogna (James "Jammer" Lyman), Alonso Oyarzun (Socinus), Nicki Clyne (Cally Hendersonová), Bodie Olmos (Brendan "Hot Dog" Costanza), Matthew Bennett (Aaron Doral), Christina Schild (Playa Palacios), Raahul Singh (Kimmit), Shaw Madson (mariňák), Nimet Kanji (Candace Mysonová), Biski Gugushe (Sekou Hamilton), Biski Gugushe (reportér #1), Morris Chapdelaine (reportér #2)

Epizoda 7

ŠEST STUPŇŮ ODLOUČENÍ (Six Degrees of Separation)

Režie: Robert Young

Scénář: Michael Angeli

Když se Baltar a Number Six pohádají, Number Six ho opustí. V tu chvíle se však na palubě Galactiky objevuje jeden z lidských modelů Six. Tentokrát pod jménem Shelley Godfreyová a s tvrzením, že má důkaz, který dokazuje, že Baltar zradil lidskou rasu. Tento dokument jasně prokazuje Baltarův podíl na útoku na Kolonie. Je zde viděn s výbušninou v ruce.

Baltar panikaří a snaží se zachránit, Godfreyová se snaží okouzlit komandéra Adamu. Ale tomu se to zdá divné a nechá ji sledovat během analyzování jejích důkazů. Po té, co Baltar přesvědčí poručíka Gaetu, aby provedl ještě jednou opravdu důkladné prozkoumání důkazních materiálů, je zbaven viny.

Ale po záhadné Shelley Godfreyové není ani stopy. Pomalu se uzdravující Starbuck pomáhá šéfu Tyrolovi znovu zprovoznit poškozený cylonský raider, který se zdá být biomechanickým strojem s vlastním omezeným vědomím.

Sharon na Caprice společně s Helem utíká před cylonskými centuriony a Sharon na Galactice (Boomer) je vyděšena z pomyšlení, že by mohla být Cylon…

Dále hrají: Michael Hogan (plukovník Saul Tigh), Aaron Douglas (Galen Tyrol), Tahmoh Penikett (poručík Karl "Helo" Agathon), Kandyse McClure (důstojník Anastasia Duallaová), Paul Campell (Billy Keikeya), Alessandro Juliani (poručík Felix Gaeta), Donnelly Rhodes (Dr. Cottle), Nicki Clyne (sCally Hendersonová), Christina Schild (Playa Palacios), Biski Gugushe (Sekou Hamilton)

Bohužel, poté, co máme DVD v ruce, je nutno potvrdit níže uvedené informace – následující epizoda, avizovaná na předchozím obale, na disku prostě není. A aktuální obal raději neuvádí příští obsah, pouze datum vydání 7. dubna. Že by začalo vydávání jedno DVD jedna epizoda?

 

Žánr: TV seriál / Sci-Fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2003

Délka: 2 x 42 minut

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky (česky bez titulků, česky s českými titulky, česky s anglickými titulky)

Titulky: česky (Viktor „Winner" Dvořák)

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: asi žádný