FilmX – Zlomené květiny

Časopis Reflex vydává dvě různé edice DVD. Jedna z nich je specializovaná na záznamy divadelních her (X krát divadlo) a ta druhá, řada FilmX, na filmy světové kinematografie z nedávné doby. A právě v této druhé edici ve čtvrtek 26. dubna 2007 vychází patnácté pokračování, film Zlomené květiny za 99,- Kč.

Don Johnston je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. Pokud Zlomené květy budou divácky nejúspěšnější Jarmuschův film, je to především zásluha Billa Murraye, představitele Dona Johnstona. (MFF Karlovy Vary)

Zadní strana

Žánr: Komedie, Drama

Země původu: USA, Francie

Rok vzniku: 2005

Délka: 106 minut

Premiéra: 5. dubna 2005

Originální název: Broken Flowers

Režie: Jim Jarmusch

Hrají: Bill Murray, Jeffrey Wright, Sharon Stone, Frances Conroy, Jessica Lange, Tilda Swinton, Julie Delpy, Chris Bauer, Christopher McDonald, Chloë Sevigny, Mark Webber, Alexis Dziena, Larry Fessenden, Pell James