Světový kinematograf – Stopař II. Čekám …

Vypadá to, že nejen panská láska po zajících skáče. Jedno pokračování vyjde u jednoho vydavatelství, předchozí díl u druhého nebo následný u třetího… Zatímco první Stopař byl v nabídce deníku Sport již před hodně dlouhou dobou, North Video v řadě Světový kinematograf v pátek 27. března 2009 za cenu 49,- Kč nabídne film s názevm Stopař II: Čekám … C. Thomas Howell se vrací v děsivém pokračování jednoho z nejnapínavějších thrillerů všech dob.

Pronásledován děsivými zážitky minulosti se Jim Halsey vrací zpátky, aby se vyrovnal se svými démony. Cestuje se svou dívkou Maggie a brzy se oba ocitnou právě v těch místech na silnici západního Texasu, kde celá ta noční můra před časem začala. Setkají se s psychopatickým stopařem Jackem a najednou se jízda Jima a Maggie změní v děsivý závod o přežití, v napínavé a strhující dobrodružství.

Hlas lidu:

Naprosto nepovedený pokus o pokračování úspěšného filmu, přesný opak svého předchůdce: předvídatelný děj (s tím související nulové napětí), špatní herci a chabé triky.

Natočit druhý díl bez Rutgera Hauera? To je jak natočit nové pokračování Smrtonosné pasti bez Bruce Willise.

Tak to bylo vážně utrpení, nastavovaná kaše, vykrádačka originálu, ale především nuda… nuda… a zase jen nuda! Spád to nemá, napětí to nemá, co pak s tím?

Pokud divácké připomínky nestačí, pak zasvěceněji, optimističtěji i s podrobnostmi z děje zde.

Žánr: Thriller / Horor

Země původu: USA

Rok vzniku: 2003

Délka: 93 minut

Původní název: The Hitcher II: I’ve Been Waiting

Světová premiéra: 15. července 2003 – USA

Premiéra v kinech ČR: 12. ledna 1995

Režie: Louis Morneau

Scénář: Eric Red (postavy), Molly Meeker, Charles R. Meeker, Leslie Scharf

Produkce: David Bixler, Alfred Haber, Oliver G. Hess, Kevin M. Kallberg, Charles R. Meeker

Hudba: Joe Kraemer

Kamera: George Mooradian

Společnost: Universal Studios Home Entertainment Family Productions

Natáčeno: Atlas Coal Mine, East Coulee, Drumheller, Alberta, Kanada / Bleriot Ferry, Drumheller, Alberta, Kanada / Calgary, Alberta, Kanada / Drumheller, Alberta, Kanada / East Coulee, Drumheller, Alberta, Kanada

Hrají: C. Thomas Howell (Jim Halsey), Kari Wuhrer (Maggie), Jake Busey (Jack), Shaun Johnston (šerif Castillo), Marty Antonini (řidič), Darcy Dunlop (Bonnie Esteridgeová), Duncan Fraser (muž v autě), Mackenzie Gray (nadporučík), Stephen Hair (kapitán Esteridge), Terry King (Rancher), Douglas MacLeod (šerif Walters), Austen Meadows (chlapec z auta), Janne Mortil (seržant Kibbleová), Valerie Planche (pokladní), Jim Rattai (řidič cisterny), a další

Předpokládané údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: ?