Filmhouse – Otčím

Filmhouse zahajuje svoje návraty v novém měsíci ve středu 1. dubna 2009 vydáním filmu Otčím za 49,- Kč. Nový nevlastní otec není zdaleka tím, čím se zdál. Na příští týden už je připraven druhý díl, existuje ale i další pokračování s jiným hlavním hrdinou nebo remake.  

 

Otčím je film, který nelze doporučit nikomu, kdo se má v brzké době seznámit s nevlastním otcem, jakkoli může vypadat sympaticky a myslet to s novými příbuznými na první pohled dobře.

 

 

 

Jerry Blake vlastně taky po ničem jiném netouží. Najde si spořádanou rodinu, zařídí si pro sebe místo, přižení se a chce, aby byla ještě spořádanější. V rámci prosazení správných „rodinných hodnot" nastává problém, když Jerryho nároky převyšují "nabídku". Fascinuje ho dokonalost – nádherné obydlí na předměstí, velká zahrada, zbožňující manželka a milující děti.

 

 

 

Pokud členové rodiny vykazují známky lidskosti a nejsou poslušnými roboty, sny o domácím štěstí se mu rozpadají. Spokojený rodinný život navíc komplikuje otrava, který se snaží najít vraha své sestry, která i se svými potomky nebyla pro Jerryho dostatečně spořádaná. Provozuje totiž tento rituál od města k městu, s novou identitou, vždy poté, kdy „rodinné štěstí" ukončí právě vyvražděním neposlušné rodiny.

 

Jerryho si v hororu Josepha Rubena (natočil například Dobrého synka s Macaulayem Culkinem) zahrál Terry O´Quinn, jenž se navzdory mnohaleté a co do počtu rolí úspěšné herecké kariéře proslavil až jako John Locke v seriálu Ztraceni.

 
Žánr: Horor / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1987

Délka: 85 minut

Původní název: The Stepfather

Světová premiéra: 23. leden 1987

Režie: Joseph Ruben

Scénář: Carolyn Lefcourt, Brian Garfield, Donald E. Westlake

Produkce: Jay Benson

Hudba: Patrick Moraz

Kamera: John Lindley

Společnost: Incorporated Television Company

Natáčeno: Seattle, Washington, USA / University of British Columbia, Vancouver, British Columbia, Kanada / Vancouver, British Columbia, Kanada

Hrají: Terry O’Quinn (Gerald ‚Jerry‘ Blake), Jill Schoelen (Stephanie Maineová), Shelley Hack (Susan Maine Blakeová), Charles Lanyer (Dr. Bondurant), Stephen Shellen (Jim Ogilvie), Stephen E. Miller (Al Brennan), Robyn Stevan (Karen), Jeff Schultz (Paul Baker), Lindsay Bourne (učitel umění), Anna Hagan (paní Leitnerová), Gillian Barber (Anne Barnesová), Blu Mankuma (poručík Jack Wall), Jackson Davies (pan Chesterton), a další

 

Menu DVD

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky, slovensky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: upoutávky