Kino LN – nová DVD edice Lidových novin

Po mnoha úspěšných a oblíbených edicích přicházejí Lidové noviny s dalším projektem, nyní opět zaměřeným na filmy. Od 11. dubna mohou čtenáři Lidových novin zakoupit po šest týdnů, vždy ve středu, skvělý film za 47 korun, s Lidovými novinami tedy celkem za 59 korun! Už dnes ve středu 11. dubna 2007 vychází první titul z této edice, film Good Bye, Lenin!

Všechny filmy jsou opatřeny jak originálním zvukem, tak kvalitním českým dabingem. Všechny filmy pocházejí ze zlatého fondu světové kinematografie a obdržely mnoho cen a nominací na ně. Členové Světa předplatitelů LN mají jedinečnou možnost objednat si všech šest DVD za 199 korun. Objednávky je možné zadávat on-line zde nebo na telefonním čísle 225 555 544.

Good Bye, Lenin!

režie: Wolfgang Becker
hrají: Daniel Brühl, Michael Gwisdek, Katrin Sass
kategorie: komedie, drama
země: Německo
délka: 121 min.
rok: 2003

Říjen 1989, východní Německo, do pádu berlínské zdi zbývá pouze několik dní. Pro Alexe a jeho sestru se ale život již změnil. Jejich matka měla srdeční záchvat a upadla do kómatu. Poté, co se z něho k nesmírné radosti a úlevě Alexe po osmi měsících probrala, socialistické Německo již není tím, čím bývalo. Alex, který je doktory varován, že jakýkoli náhlý šok či citové rozrušení by matčino slabé srdce nemuselo vydržet, se rozhodne matce zatajit skutečnost, že v jejím milovaném východním Německu nastoupil kapitalismus. Proto donutí celé své okolí předstírat, že se nic nezměnilo, tím se však dostává do stále absurdnějších situací.

Tragikomický snímek, připomínající Hřebejkovy Pelíšky, výborně evokuje atmosféru bývalé NDR. Obsazení hlavní role Alexe mladým Danielem Brühlem výrazně přispělo k vřelosti a lidskosti, která z filmu sálá.

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně získal film Modrého anděla – cenu pro nejlepší evropský film. Při udílení cen Evropské filmové akademie film triumfoval a odnesl si všechny hlavní ceny.

Video ukázka