Filmexport Home Video – Světová náboženství / Islám

Obecně jsme považováni za národ ateistů, možná právě proto nezaškodí si trochu rozšířit obzory. Pod hlavičkou Filmexport Home Video se dnes, v úterý 7. dubna 2009 objevil první dostupný disk sedmidílného cyklu Světová náboženství očima profesora Hanse Künga, který je věnován tématu Islám. Za 49,- Kč si můžete pořídit (budete-li mít štěstí) dokument, který je v průvodním slově označen jako sedmý v pořadí. V mé oblíbené trafice byl jeden jediný disk.

V nepraktickém (tzv. mladofronťáckém) vysokém balení, které je ale naštěstí koncipováno jako vystřihovánka do slim krabičky, je necelou hodinu trvající dokument (formát 16:9), doplněný bonusovým slovem českého odborného poradce (4:3). Samotným pořadem provází švýcarský profesor, spisovatel a katolický teolog Hans Küng.

 

V sedmé části tohoto dokumentárního seriálu věnovaného světovým náboženstvím se známý spisovatel a katolický teolog Hans Küng vydává po stopách islámu od jeho kořenů až do současnosti. Poukazuje na to, že zájem o islám trvá odedávna – stejně tak i obavy z něj.

 

V celé řadě evropských velkoměst se zvyšuje napětí mezi muslimy a nemuslimy. Jedni se cítí být utlačováni, druzí naopak ohrožováni fundamentalisty.

 

Na DVD najdete také příspěvek našeho předního českého odborníka, který doplňuje informace a seznamuje nás přehledně s historií a základy tohoto náboženství.

 

Žánr: Dokument

Země původu: Německo

Rok vzniku: 1999

Délka: 56+96 minut

Původní název: Spurensuche Die Weltreligionen auf dem Weg – Islam

Společnost: SWR / SF DRS / TELEPOOL Munich

Český komentář čte: Pavel Soukup

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 a 4:3

Bonus: slovo odborného poradce Prof. PhDr. Luboše Kropáčka, Csc.