Filmag válka dokument – Válečná mašinerie Američanů – Armáda

Filmag nám před časem zprostředkoval podrobný pohled na mašinerii nacistickou, od čtvrtka 16. dubna 2009 budeme mít možnost se seznámit s druhou stranou konfliktu, vyjde Válečná mašinerie Američanů – Armáda v ceně 45,- Kč. Opět půjde o 5 DVD, každé se 2 díly.

 

 

Unikátní dokumentární série nabízí na půdorysu deseti dílů podrobný pohled na vojenskou mašinérii Američanů v době 2. světové války.

 

V srdci kažfé války stojí strategie. A za každou strategií stojí vojenská mašinérie, která v době války spojuje jednotlivé národy dohromady, aby dojít ke společnému vítězství. Když mašinérie funguje správně, stává se z ní šelma, kterou nikdo nezastaví. A naopak, když jednotlivé složky přesně nezapadají do sebe, katastrofa je doslova za dveřmi.

 

Důraz na vojenskou mašinérii byl nejvíce patrný v průběhu 2. světové války, A právě na ni se soustředí strhující dokumentární cyklus, jehož deset dílů nabízí podrobný pohled do mašinérie Američanů. Od armády přes letectvo a námořnictvo až po elitní jednotky v Tichomoří.

 

Disk obsahuje první dva díly:

 

1. Váhavá armáda

2. Válka v džungli

 

Žánr: Dokument / Válečný

Země původu: USA

Délka: 51 + 54 minut

Společnost: Hi-Impact Entertainment, Inc.

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: černobílý / barevný PAL 4:3

Bonus: fotogalerie