Sobotní Blesk – K-9: P.I. – Můj přítel se studeným čumákem

Takže zatímco jsem uvažoval, zda vyjde to či ono, pravda byla zcela jinde. Blesk v sobotu 18. dubna 2009 za 49,- Kč sice vydal pokračování příhod policisty a jeho psího parťáka, ovšem hnedle třetí s názvem K-9: P.I. – Můj přítel se studeným čumákem (častěji popisováno pod názvem K-9 Soukromý detektiv). A šarády je taky konec, 10 díl S Jakubem na rybách – Amazonie vyšel taky. Film se točí okolo záhady ukradených mikročipů a nechybějí ani podvodníci a nebezpečné a svůdné ženy.

 

Losangeleský detektiv Thomas Dooley a jeho čtyřnohý parťák Jerry Lee se chystají do důchodu. Mají za sebou poslední den služby a večírek na rozloučenou. Jenže Jerry Lee nechápe, že už není polda, ale jen obyčejný psí civil a tak uprostřed noci zatáhne mejdanem zmoženého Thomase do dalšího případu, když narazí na lupiče, kteří pronikli do vývojového oddělení společnosti Micro Labs, aby se tu pokusili ukrást prototyp převratného čipu. Přes veškerou snahu se jim však dobře vybavené lupiče, kteří za sebou nechali několik mrtvých strážných, nepodaří zadržet. Pouze v přestřelce jednoho z lupičů zabijí a co je horší, sami jsou vzápětí policií přistiženi na místě činu a stávají se podezřelými. To mimo jiné znamená, že Dooleymu je pozastaveno vyplácení důchodu do doby, než bude případ uzavřen a skuteční pachatelé dopadeni.

 

Bývalý šéf, kapitán Thomas, ho sice varuje, aby nestrkal nos do federálního vyšetřování, Dooley však chce očistit své jméno a navíc potřebuje nějaký příjem do doby, než se dočká své penze. Protože jediné, co opravdu umí, je detektivní práce, rozhodne se otevřít si praxi soukromého detektiva. Jeho prvním a jediným klientem se stává Laura, která chce najít svého nezvěstného snoubence, což je poněkud záhadný chlapík, který, jak se zdá, by mohl být zapleten do případu krádeže v Micro Labs. A tak zatímco FBI se stále točí kolem teorie, že by Dooley mohl být jedním z pachatelů, Dooley se dostává na stopu skutečného pachatele, když odhalí jeho společníka Billyho Cochrana.

 

Dřív než se k němu dostane, je však Cochrane zavražděn a to donutí Dooleyho k realizaci dalšího riskantního plánu. Díky Jerrymu se totiž stal majitelem mikročipu, který se lupič pokusil získat a tak se ho pokusí přilákat domněnkou, že by se nechal uplatit dvoumilionovým "nálezným", které by za čip vyměnil.

 

Žánr: Akční / Komedie / Krimi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2002

Délka: 95 minut

Původní název: K-9: P.I.

Světová premiéra: 30. července 2002 – USA

Režie: Richard J. Lewis

Scénář: Steven Siegel, Scott Myers, Gary Scott Thompson, Ed Horowitz

Produkce: Ron French, Lawrence Gordon

Hudba: Nick Pierone

Kamera: Roy H. Wagner

Společnost: Universal Home Entertainment

Natáčeno: Vancouver, British Columbia, Kanada

Hrají: James Belushi (Thomas Dooley), Kim Huffman (Laura Fieldsová), Gary Basaraba (Pete Timmons), Jody Racicot (Maurice), Christopher Shyer (Charles Thayer), Barbara Tyson (Catherine Colemanová), Blu Mankuma (kapitán Thomas), Duncan Fraser (Frankie the Fence), Jason Schombing (detektiv Carlos Cuesta), Kevin Durand (agent FBI Verner), Matthew Bennett (agent FBI Henry), Jay Brazeau (Dr. Tilley), Sarah Carter (Babe), Terry Chen (Sato), Dean Choe (zloděj), Michael Eklund (Billy Cochran), G. Michael Gray (feťák), a další

V českém znění: Jiří Prager, Martina Hudečková, Marek Libert, Radka Stupková, Pavel Vondra, Martin Kollár, Roman Hájek, Bohdan Tůma, Antonín Navrátil, Miloslav Študent

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný