Atypfilm – Crazy gang a rock´n roll

 Atypfilm se ve středu 22. dubna 2009 vrací po malých odbočkách nejen ke klasickému DVD, ale také k partičce skandinávské mládeže. Crazy gang a rock´n roll za 49,- Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

Při příležitosti zahájení vysílání norské televize v roce 1960 je vyhlášena hudební soutěž talentů, jejíž vítěz získá 50.000 korun a zahraje živě při prvním televizním přenosu.

 

Egon, který má zrovna domácí vězení, sedí v dětském domově a přemýšlí, jaké by to bylo, kdyby byl známou rockovou hvězdou; žádná škola, žádný dětský domov a taky žádné domácí vězení. Rychle se domluví s kamarády, vytvoří hudební skupinu „Dynamiti" a přihlásí se do soutěže. Harry hraje na bicí, Kjell, Benny a Egon na kytary. Z Kjell se navíc stává dvorní textařka skupiny, jejím debutem je píseň „Valborg, oh, oh, yeah, yeah!"

 

Po několika týdnech zkoušení konečně přichází tolik očekávaný den soutěže. Z celé země se sjelo spousty hudebníků, ne všichni však hrají fair. Jedna z konkurenčních skupin se snaží zkazit „Dynamitům" jejich vystoupení a tak do jejich nástrojů umístí výbušnou látku. Ta ale exploduje právě když „Dynamiti" předvádějí svoje umění na pódiu, a tak to vypadá, že vše je součástí programu. Porota je pyrotechnickou show uchvácena a Dynamiti vítězí, získávají vysněných 50.000 korun a začínají se připravovat na televizní show.

 

Po vyhlášení vítězů přijde za Olsenovou bandou legendární manažer Pop-Johansen, který dětem nabídne, že z nich v Americe udělá rockové hvězdy. Obrovský sen o americké slávě a penězích je na dosah a tak parta s nadšením souhlasí.

 

Ale Pop-Johansen a jeho společnice Doly jen chtěli získat peníze, které „Dynamiti" vyhráli. A tak začíná série dalších patálií a napínavých dobrodružství. Když prchající podvodníci chytí a zajmou Egona, dopadne to ještě dobře, protože se ho partě povede zachránit. Ale když se je podvodníci snaží chytit všechny čtyři, nezbývá Olsenově bandě nic jiného než uprchnout v malém letadle, které však nikdo z nich neumí pilotovat.

 

Žánr: Rodinný / Komedie

Země původu: Norsko

Rok vzniku: 2003

Délka: 92 minut

Původní název: Olsen Banden Jr. På Rocker´n

Režie: Arne Lindtner Næss

Scénář: Arne Lindtner Næss

Produkce: Rune H. Trondsen, Kim Magnusson

Hudba: Bent Fabricius-Bjerre

Kamera: Kjell Vassdal

Společnost: Nordisk Film / TV2 Norge

Natáčeno: Oslo, Norsko

Hrají: Aksel Støren Aschjem (Egon Olsen), Lars Berteig Andersen (Benny), Thomas Engeset (Kjell), Jakob Skøyen Andersen (Dynamitt-Harry), Julia Charlotte Geitvik (Valborg), Karoline Aagaard Gamlund (Ingrid), Julia Charlotte Geitvik (Valborg), Karoline Aagaard Gamlund (Ingrid), Thor Michael Aamodt (Syvertsen), Brede Bøe (Portvakt), Halvor Borgen Lindstad (Herman Hermansen), Trond Brænne (Bassefar Jensen), Morten Fagerli (Barnehjemsbestyrer), Jan Grønli (Pop-Johansen), Stein Grønli (Lærer Kvasshaug), Kari Ann Grønsund (Gudrun), Bastian Hafr (Biffen), Kim Arne Hagen (Tommy), Anders Hatlo (policista Hermansen), Raymond Henriksen (Knut), Johannes Joner (policista Holm), Benjamin Lønne Røsler (Jonny), Hilde Lyrån (Dolly), Toralv Maurstad (Kringkastingssjefen ), Ivar Nørve (Rektor), Bjørn Alex Olsen (Elev)

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk:

Titulky:

Obraz:

Bonus: