Europe Production – Jeptiška

Minule avizovaný návrat společnosti Europe Production nezůstane osamocen. Pokud se budete ve čtvrtek 30. dubna 2009 bát vycházet navečer ven, abyste se nepotkali s čarodějnicemi, můžete se klidně bát doma u filmu Jeptiška za 49,- Kč. Ne všechna voda je svatá… A z katalogu které společnosti film původně pochází se dozvíte zde.

  

 

 

 

Barcelona 1988: Místní katolické škole vládne krutá a sadistická ředitelka, sestra Uršula. Když zjistí, že jedna z jejich studentek Marie je těhotná s místním knězem, rozhodne se jí proti její vůli „očistit vodou" a navodit umělý potrat. Spolužačky Joanna, Christine, Eulalia, Zoe a Susan jsou náhodnými svědky jejího terroru.

 

  

 

Dívky se dají se sestrou Uršulou do zápasu a nakonec ji společně v koupelně utopí. Její tělo pak ukryjí v posvátném jezeře poblíž školy a společně přísahají slib mlčení. Šest žen tak spojuje hrozné tajemství z doby, kdy byly chovankami internátní školy, která byla po zmizení sestry Uršuly zavřena.

 

  

 

Marie se přestěhuje do New Yorku a porodí v Americe dceru Eve. Po osmnácti letech je duch mrtvé jeptišky Uršuly uvolněn z jezera a plánuje pomstu. Postupně tak za nevyjasněných okolností umírá jedna za druhou z bývalých spolužaček internátní školy. První na řadě je Marie. Každá ale umírá tak, jako její svatá jmenovkyně – ukřižování, usekané paže, proříznuté hrdlo… Vše nasvědčuje tomu, že Ursula se vrátila, aby se pomstila těm, které jí ublížily.

 

  

 

Eve se se svou kamarádkou a jejím přítelem vydá do zpátky do Evropy rozluštit tajemství, které stálo její matku život…

 

  

 

Režie filmu se ujal zkušený režisér Luis De La Madrid, který se podílel na filmech jako je Faust: Láska zatracených, Sultans of the South (Prachy v trapu), Darkness, Žena anarchisty. Film byl nominován v roce 2006 na Festivalu v Barceloně za nejlepší režii.

 

 

 

Žánr: Horor / Mysteriozní

Země původu: Španělsko

Rok vzniku: 2005

Délka: 98 minut

Původní název: La Monja / The Nun

Světová premiéra: 12. května 2005 – Francie (Cannes Film Festival)

Režie: Luis De La Madrid

Námět: Jaume Balagueró

Scénář: Manu Diez

Produkce: Carola Ash, Peter Block, Jason Constantine, Kwesi Dickson, Carlos Fernández, Julio Fernández, Teresa Gefaell, Miguel Ibañez Monroy, Stephen Margolis, Reyes Matabuena, Antonia Nava, Brian Yuzna

Výprava: Esterina Zarrillo

Vizuální efekty: Pau Loewe, Jaume Vilaseca

Zvuk: Juan Dibarboure

Kostýmy: Glòria Viguer

Hudba: Zacarías M. de la Riva, Luc Suarez

Kamera: David Carretero

Společnost: Fantastic Factory / Filmax Group / Future Films

Natáčeno: Barcelona, Cataluña, Španělsko

Hrají: Cristina Piagetová (jeptiška), Belén Blanco (Julia), Oriana Bonet (Eulalia), Anita Briem (Eva), Teté Delgado (Cristy), Natalia Dicenta (Susana), Alistair Freeland (Joel), Manu Fullola (Gabriel), Paulina Gálvez (Zoe), Lola Marceli (Mary), Montse Pla (Joana), Alessandra Streignard (Bibí), Ludovic Tattevin (Botones), Jim Arnold (vyšetřovatel), Brendan Proce (detektiv Malone), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: ?