Nápoj lásky č. 9

Pokud vás současná realita v podobě neustále se valících zpráv týkajících se světové ekonomické krize či hrozící pandemie nové chřipky frustruje natolik, že nemáte zapotřebí prohlubovat své deprese nějakými thrilery, možná vás poteší nenáročná podívaná v podobě romantické komedie Nápoj lásky č. 9, kterou vydává Aha! a North Video ve středu 13. května 2009 za 49,- Kč.

Hlavními hrdiny jsou Paul Matthews a Diane Farrow, dva naprosto obyčejní a nudní mladí lidé. Oba pracují jako psychobiologové specializující se na chování primátů, obývají sousední byty, poslouchají stejnou hudbu, čtou stejné knihy a mají stejnou smůlu v lásce. Diane rezignovaně přijímá noční návštěvy Garyho Logana, který přichází, když se mu v baru nepodaří najít nikoho jiného a Paul má tak nízké sebevědomí, že se dá do řeči s ženami, pouze když je k tomu donucen kamarády.

Zoufalý Paul navštíví vykladačku osudu, tajuplnou cikánku Madame Ruth a ta neomylně odhalí jeho problém. Nabídne mu nápoj lásky číslo osm, který ho zaručeně udělá pro ženy neodolatelným, ale Paul nevěří a vyhodí jej do smetí. Teprve když vidí jeho účinky na své kočce a potom na šimpanzech v laboratoři, souhlasí, že látku společně s Diane vyzkouší na sobě a po třech týdnech se sejdou, aby porovnali výsledky.

Výsledky jsou udivující. Doslova přes noc se nevkusně oblečená dívka, která stále jen čekala, až si jí někdo všimne, promění v neodolatelnou svůdnici obklopenou muži. O její přízeň soupeří nejen italský konstruktér Enrico Pazzoli, ale také anglický princ Geoffrey a dokonce i Gary jí začíná dávat najevo překvapivou pozornost a úctu. Paul se mezitím s nově nabytým šarmem pomstí blondýnce, která jej zesměšnila, když se o ni ucházel a potom předvede vítězné tažení dívčími náručemi. A když se nakonec oba sejdou, aby porovnali výsledky, jsou navzájem tak překvapení změnou toho druhého k lepšímu, že i bez pomoci nápoje lásky skončí v jedné posteli.

Paul se rozhodne nabídnout Diane manželství, než jí však stačí darovat prsten s diamantem, dívka uteče s Garym, který vypátral tajemství nápoje lásky a koupil od Madame Ruth zbytek. Paul se však nechce Diane vzdát a získá od cikánky nápoj lásky číslo devět.

Sandra Bullock kdysi dávno patřila k těm herečkám,  na kterých rádo spočinulo mé oko – ne ovšem pro její herecké schopnosti, ale proto zkrátka dobře vypadala. Nikdo ale nemládne, a bohužel v jejím případě mi nepřipadá, že by přirozený úbytek mladistvé krásy vykompenzovala herecká zkušenost a zralost. Navíc tato herečka jakoby se našla v žánru romatických komedií, které ale většinou stačí vidět jedenkrát. Sandra je tak z hlediska mých osobních preferencí poněkud out. A bohužel žádný jiný důvod, proč si zakoupit tento film, nějak nevidím. Pokud ale hledáte nenáročnou romantiku, je to zase asi lepší volba než tohle .
Země původu: USA
Rok vzniku: 1992
Originální název: Love Potion No. 9
Žánr: Romantická komedie
Režie: Dale Launer
Hrají: Tate Donovan, Sandra Bullock, Mary Mara, Dale Midkiff, Hillary B. Smith, Anne Bancroft, Dylan Baker, Blake Clark, Bruce McCarty, Bruce McCarty, Adrian Paul a další.