MF Dnes – Neuvěřitelné vlastnosti zvířat 1

 

Člověk má až skoro pocit, že dokument = BBC. V poslední době se v tomhle žánru neobjevuje skoro nic jiného, než co by mělo značku této televizní stanice. Dle novinových upoutávek by nás v úterý 12. května 2009 v podání deníku MF DNES měly s touto značkou čekat další kuponové orgie (jak dlouho ještě budou takhle blbnout?). Začíná totiž další cyklus s názvem Neuvěřitelné vlastnosti zvířat, 1. DVD za zvýhodněnou cenu 49,- Kč pro čtenáře (rovná se "kup si i noviny, jinak o stovku dráž"). 

 

Vzhledem k úrovni poskytovaných informací lze konstatovat jen a pouze: Zvířata na samé hranici přírodních zákonů i našich nejbujnějších představ.

A víme také, že seriál proběhl na obrazovkách České televize, odkud můžeme citovat:

Vypravme se spolu s dokumentaristy BBC na šest výprav do tajemné říše živočichů, kteří s námi sdílejí tuto planetu. Podívejme se objektivem kamery na chování těch, jejichž smyslové a fyzické schopnosti nás často naplňují nevěřícným údivem. Mnohé zdánlivě nepochopitelné vlastnosti zvířat ztrácejí díky nejnovějším vědeckým poznatkům svou záhadnost a tajemství. Ale počínání mnoha tvorů ve vzduchu, pod vodou i pod zemí je právě tak překvapivé jako mýty a legendy, kterými jsou obestřeni.

První disk obsahuje epizody :

1. Vnímání zvláštními smysly (29:03)

2. Extrémní podmínky (29:03)

Další oznámené disky :

19.5.2009 3. Skryté síly přírody; 4. Předivo času

26.5.2009 5. Paranormální jevy; 6. Blízká setkání

Údaje o DVD:

Délka: 59 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné  

Obraz: barevný 4:2

Bonus: žádný