DiViDi Seriál – Sanitka

V edici DiViDi Seriál vychází po úspěšných českých seriálech jako například Chalupáři nebo Arabela nyní seriál Sanitka. Kompletní jedenáctidílný seriál se nachází na čtyřech DVD, jejichž celková cena je 1049,– Kč. Vychází od 30.5.2007 každý měsíc až do srpna 2007.

Pod značkou DiViDi dříve vycházel měsíčník s DVD přílohami, které obsahovaly starší české filmy. Byl to vlastně jeden z prvních takto vycházejících časopisů a svým způsobem průkopník vydávání DVD za přijatelné ceny. Později časopis vycházet přestal a vyklidil tak pole podobným titulům jako například Biják nebo Zlatý fond vydávaný společností Filmexport. DiViDi se začalo programově věnovat jiné záslužné činnosti, a to vydávání seriálů. Nyní přišel na řadu český seriál Sanitka.

Kompletní jedenáctidílný seriál se nachází na čtyřech DVD, doplněný celou řadou bonusových materiálů. Součástí balení je rovněž tištěný časopis tematický zaměřený na seriál Sanitka. Disky jsou vybaveny českými titulky pro neslyšící i audiostopou pro zrakově postižené. Předplatitelé rovněž obdrží sběratelský box.

Televizní seriál Československé televize Sanitka natočený v roce 1984, který napsal Jiří Hubač a zrežíroval Jiří Adamec, zachycuje s relativně historickou věrností rozhodující momenty ve vývoji pražské záchranné služby v letech 1956 – 1975. V hlavní roli lékaře Vojtěcha Jandery, který dá po sporu se svým nadřízeným přednost práci u záchranné služby před slibně se rozvíjející kariérou chirurga, se objevil Jaromír Hanzlík, kterému zdatně sekundují Jiří Bartoška, Eva Hudečková – Trejtnarová, Josef Vinklář, Pavel Zedníček, Zlata Adamovská, Petr Nárožným Zdeněk Srstka a mnozí další populární herci a herečky. Premiérové DVD vydání navíc díky novému přepisu obrazu přímo z filmového pásu nabízí obraz, v jakém Sanitka dosud nebyla nikdy k vidění. Jedenáctka hodinových dílů vychází na čtyřech DVD doplněna mnoha poutavými bonusovými materiály.

Jedenáct téměř hodinových dílů bude rozděleno na čtyři DVD, která vycházejí v měsících květen – srpen. Na čtvrtém DVD naleznou diváci kromě posledních dvou dílů rovněž s velkou péčí vybrané bonusové materiály, které nabídnou například epizodu z cyklu České televize Pokračování příště, věnovanou právě Sanitce, videoklip písně Hany Zagorové, Stanislava Hložka a Petra Kotvalda Můj čas, rozhovory s dosud žijícími tvůrci a herci, fotogalerii, záběry ze slavnostního křtu DVD, a také srovnávací ukázku, jak vypadal seriál v původní televizní kopii v protikladu ke zcela novému přepisu z negativu 16mm filmového pásu, pořízenému právě pro toto premiérové DVD vydání. V této souvislosti je nutno poznamenat, že ještě téměř nikdo neměl možnost Sanitku spatřit v takto kvalitním obrazovém provedení, které bez problémů obstojí i ve srovnání s nejnovějšími DVD tituly při sledování na zobrazovačích s velkou úhlopříčkou a vysokým rozlišením (ploché LCD či plazmové televizory, projektory). Kromě nového obrazu se na discích objevuje rovněž zvuková stopa pro těžce zrakově postižené, jimž je uzpůsobeno i úvodní menu, samozřejmostí jsou české titulky. Stejně jako u titulů v ediční řadě DiViDi Seriál vydává k těmto seriálům DiViDi tématický časopis přinášející doplňující informace k danému seriálu.

Kromě staronové ediční řady DiViDi vychází také zmíněná řada DiViDi Seriál ve které dosud vyšly seriály Taková normální rodinka, Arabela a první dva disky s Chalupáři, po nich nabídne DiViDi Seriál v DVD premiéře populární Návštěvníky. Samozřejmě nadále vychází i nepravidelník DiViDi Speciál, v jehož posledním čísle se v DVD premiéře objevil povídkový film režiséra Petra Zelenky Knoflíkáři.