Europe Production – Karetní hráč

Nabídka Europe Production nabírá pravidelný rytmus a ve čtvrtek se tak střídají komedie s hororově laděnými tituly. Aktuálně tento týden 14. května 2009 to bude Karetní hráč za obvyklých 49,- Kč z tvůrčí dílny mistra zvráceností Daria Argenta. Prohrát hru znamená prohrát život.

 

  

 

 

 

Italský hororový mág, režisér Dario Argento, s nímž jsme již měli tu čest, přichází s další temnou hrou. Tentokrát doslova.

 

 

 

Neznámý zvrhlík nabízí na internetu morbidní variaci na poker. Hraje se vždy o život krásné dívky. Vyhraje-li hráč na druhé straně sítě, bude propuštěna. Vyhraje-li její únosce a pořadatel hry, dívka umírá velmi krutou smrtí. Hádejte, kdo má asi větší štěstí. Dostanou ho dva ambiciózní poldové dřív, než stačí z rukávu vytáhnout full house a zaživa vypreparovat další oběť?

 

 

 

Názory jsou poněkud rozporné :

 

 

 

Je nám vyprávěn příběh, který nás má přesvědčit o tom, že hraní pokeru přes internet je tak intelektuálně náročná záležitost, že ji není schopno pochopit ani veškeré osazenstvo římského oddělení vražd.

 

 

 

Argento zestárl a vyměkl. Atmosféra filmu je z 80% tvořena hudbou, zbytek dělají detailní záběry na mrtvoly.

 

Nadstandardní obrázky detailů mrtvol jsou asi tím nejlepším. Na thriller trošku málo, na detektivku taky. Hudební složka filmu je děsivá.

 

 

 

A ještě dodejme, že trailer, obal a další podrobnosti můžete najít zde.  

 

Žánr: Drama / Krimi / Horor / Thriller

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 2004

Délka: 96 minut

Původní název: Il Cartaio / The Card Player

Světová premiéra: 2. ledna 2004 – Itálie

Režie: Dario Argento

Scénář: Dario Argento, Jay Benedict, Franco Ferrini, Phoebe Scholfield

Produkce: Claudio Argento, Dario Argento

Hudba: Claudio Simonetti

Kamera: Benoît Debie

Společnost: Medusa Produzione / Opera Film Produzione

Natáčeno: Řím, Lazio, Itálie

 

  

 

Hrají: Stefania Rocca (Anna Mariová), Liam Cunningham (John Brennan), Silvio Muccino (Remo), Adalberto Maria Merli (policejní komisař), Claudio Santamaria (Carlo Sturni), Fiore Argento (Lucia Mariniová), Cosimo Fusco (Berardelli), Mia Benedetta (Francesca), Giovanni Visentin (šéf C.I.D.), Claudio Mazzenga (Mario), Conchita Puglisi (Marta), Micaela Pignatelli (profesor Terzi), Luis Molteni (patolog), Carlo Giuseppe Gabardini (Anti-Hacker 1), Alessandro Mistichelli (Anti-Hacker 2), Francesco Guzzo (Anti-Hacker 3), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital DTS, 5.1 anglicky, 5.1 česky

Titulky: žádné?  

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 Cinemascope

Bonus: trailer, o filmu, fotogalerie