Codi – Holocaust – Odhalené koncentrační tábory

Vydavatelství Codi nás drželo v napětí a na jejich webu stále rotovala upoutávka na již vydané tituly. Podle plánu se ale dnes ve čtvrtek 14. května 2009 přece jen objevil další, již 17.  díl edice Druhá světová válka s názvem Holocaust – Odhalené koncentrační tábory v ceně 49,- Kč.

  

Když se Adolf Hitler v roce 1933 stal říšským kancléřem, nastalo to, co polský Žid Raphael Lemkin nazval "Genocidou". Choré mozky "Führera" a jeho přívrženců se rozhodly zřídit řadu koncentračních a vyhlazovacích táborů; opravdové továrny na smrt byly rozšířeny po celém Německu a v řadě okupovaných zemích.

 

Prvními vězni, kteří do nich přicházeli, byli členové levicových, komunistických a socialistických stran, a význační intelektuálové. Brzy přibývali Svědci Jehovovi, homosexuálové, kněží a všichni ti, kteří byli zatčeni při operacích, nazývaných "preventivní boj proti zločinu".

 

 

Po připojení Rakouska k Říši a po židovském pogromu, neblaze známém jako "Křišťálová noc", se Židé stali etnickou skupinou, která byla objektem systematického vyhlazování a za dobu II. světové války jich bylo zavražděno šest milionů.

Když spojenecká vojska postupovala z východu a ze západu Evropy do Berlína, nacházely jejich jednotky po cestě tábory hrůzy. Generál Eisenhower přikázal vojenským kameramanům, ať "zdokumentují ta neuvěřitelná zvěrstva", aby měl svět důkaz o extrémní nelidskosti, ke které dospěly choré mozky vedoucích představitelů Třetí říše.

 

 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, komentář čte Alfred Strejček 

Délka: 58 minut

Titulky: žádné

Obraz: černobílý/barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný