Blesk pro ženy – Nezapomenutelná láska

Blesk pro ženy, pondělí 25. května 2009, další televizní Harlequin s názvem Nezapomenutelná láska v ceně 49,- Kč. Mladá žena krátce po svatbě tragicky zahyne. Její matka je přesvědčena, že údajnou nehodu má na svědomí manžel oběti.

Sandra Applewhiteová, jediná dcera bohaté rodiny, se provdala za Johna Gilmana a spolu tráví líbánky na lodi. Loď však náhle exploduje, když je Sandra na palubě sama. Policie dojde k závěru, že šlo o nešťastnou náhodu. Její matka Helen pověří soukromou detektivní kancelář, aby případ prošetřila, protože si myslí, že nálož na palubu nastražil úmyslně John, aby získal bohaté dědictví a pojistku ve výši dvou milionů dolarů.

Spolumajitel detektivní kanceláře Max Warner je přesvědčen, že nešlo o nehodu. Přestože se mu téměř jeden a půl roku nedaří najít pro své přesvědčení žádné důkazy, nepřestává zarytě pátrat. A pak jednoho dne nečekaně zahlédne údajnou obět vraždy na televizní obrazovce, v propagačním filmu, který láká návštěvníky Afriky do jedné z turistických oblastí. Max se okamžitě na černý kontinent vypraví, aby se pokusil ženu najít a skutečně se mu to velmi záhy podaří. Na místě ho však čeká překvapení…

Ukáže se, že ona žena, Nicky Dawsonová, je sestrou, dvojčetem, zavražděné Sandry, a že obě dívky byly rozděleny při adopci. Max se do krásné ženy zamiluje a jak se ukáže je přitažlivost vzájemná. Přes svou lásku a přes hrozící nebezpečí poprosí Max svou novou přítelkyni, aby mu pomohla s dopadením Sandřina vraha. Nicky souhlasí, že Maxovi pomůže na Gilmana nastražit past, zakrátko se však ocitá ve smrtelném nebezpečí.

harlequin_8_nezapomenutelna_laska_blesk harlequin_8_nezapomenutelna_laska_blesk_back

Žánr: Drama / Mysteriozní / Romantický

Země původu: Jižní Afrika / Kanada / USA

Rok vzniku: 1998

Délka: 91 minut

Původní název: Hard to Forget / Amoureux d’une ombre

Režie: Vic Sarin

Námět: Evelyn Crowe

Scénář: Gerald Wexler

Produkce: Jennifer Black, Noreen Halpern, Kevin Lafferty, Susan Minas, Randall Torno, David Wicht

Hudba: John McCarthy

Kamera: Buster Reynolds

Společnost: Alliance Communications Corporation / Baton / Canadian Film or Video Production Tax Credit / Film Afrika Worldwide / Harlequin / Showtime Networks

Natáčeno: Cape Town, Jižní Afrika / Johannesburg, Gauteng, Jižní Afrika

Hrají: Polly Shannon (Sandra / Nicky Applewhiteová), Tim Dutton (Max Warner), Nicholas Campbell (Doug Hart), Michael McManus (John Gilman), Lois Maxwell (Helen Applewhiteová), Chad Everett (Charles Dawson), Graham Armitage (Larry Spell), Russel Savadier (Hal Overron), John Tsai (Victor Wong), Douglas Bristow (George Morrison), Owen Sejake (Harry), Bismilla Mdaka (Leonard), Xoli Norman (Billy Evans), Goliath Davids (Windsor Arms Barman)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný