Pondělní Blesk s DVD – Vzkaz z Vietnamu

Televizní adaptace DS v Blesku pro ženy se zatím nedostaly ještě ani do poloviny oznámeného plánu, takže jestli je na něco spolehnutí, pak na pondělní stříbřitá balení. Další je na řadě30. června 2008 titul Vzkaz z Vietnamu za cenu 44,– Kč.

Jižanská kráska Paxton Andrewsová se vzbouří proti společenským konvencím a očekáváním o tom, že se má brzy vdát a stát se domácí paní. Chce studovat, aby si splnila sen stát se novinářkou. Kdyř její přítel Peter Wilson zahyne ve vietnamské válce, odchází tam jako reportérka. Potká tu druhého muže svého života…

Paxton Andrews je idealistická jižanská kráska, která navzdory přání a představám své rodiny odejde do Berkeley studovat žurnalistiku. Tady se setká a také zamiluje do spolužáka, inteligentního studenta práv Petera Wilsona. Jeho rodiče Marjone a Ed Wilsonovi pozvou Paxton na návštěvu a přijmou ji velmi laskavě a srdečně, což se rozhodně nedá říci o dívčině rodině, která k Peterovi není vůbec laskavá, když je v létě navštíví. Paxton se dostane do sporu s matkou, která neschvaluje její rozhodnutí a tak je stále jasnější, že dívka nemá žádný důvod vracet se ještě někdy do rodného domu. Jediné bolestivé loučení, které to přineslo, se týkalo staré milované chůvy Queenie, která ji vždy podporovala a milovala tak, jak to její matka nikdy nedokázala. Paxton pokračuje ve studiu a domů se vrátí pouze tehdy, když Queenie vážně onemocní. Stejně jako Peter i ona dokončí studia během bouřlivých šedesátých let, ale není jim dopřáno užívat společného štěstí. Peter je odveden a zabit ve Vietnamu. Žal vede Paxton k rozhodnutí stát se válečným dopisovatelem pro sanfranciské noviny, jejichž majitelem je Peterův otec. Přílet do Vietnamu je šokem, na který dívka z jižanské rodiny rozhodně není připravena.

Proto víc než potřebuje pomoc ostříleného zpravodaje AP Ralpha Johnsona, který je v Saigonu už od samého začátku války. Ve druhé části filmu je už z Paxton válkou otesaná reportérka, která ze základny v Saigonu podává zprávy o tragédiích a pravdivém obraze války. Její rubrika nazvaná Poselství z Vietnamu má obrovský úspěch, ale její osobní život už na tom tak dobře není. Unavená a nemocná se vrátí do Spojených států, ale její rubrika s americkými tématy ztratila švih a potřebný zápal. Vrátí se proto do Vietnamu a nastěhuje se k Ralfovi, který žije se svou těhotnou družkou France. Také se tu znovu setká se seržantem Tonym Campobellou, kterého od jejich posledního setkání válka hodně poznamenala. Přesto si oba uvědomí, že se do sebe zamilovali. Ve svatební den však Paxton zasáhne další krutá rána osudu. Tony se nevrátil z akce a je prohlášen za pohřešovaného. S pomocí svých přátel a známostí se Paxton pustí do pátrání, ale vše je marné. Nakonec opustí Vietnam, aby se mohla zúčastnit mírových rozhovorů v Paříži, nepřestává však doufat v Tonyho návrat. Jiskřička naděje se vynoří ve chvíli, kdy dostane zprávu, že byl Tony spatřen v jednom z mnoha vietnamských pracovních táborů. Navzdory nebezpečí se Paxton vrací do Saigonu ohroženého Vietcongem, aby našla svou lásku.

Žánr: Drama / Romantický
Země původu: USA
Rok vzniku: 1993
Délka: 120 min.
Původní název: (Danielle Steel’s) Message from Nam
Světová premiéra: 17. října 1993
Režie: Paul Wendkos
Scénář: Danielle Steel, Suzanne Clauser
Produkce: Hugh Benson, Douglas S. Cramer, Avery C. Drewe, Daniel Dugan, Dennis Hammer
Hudba: Billy Goldenberg
Kamera: Chuck Arnold
Společnost: The Cramer Company / NBC Productions / Schoolfield Productions
Natáčeno: Ricketts House at Caltech, Pasadena, Kalifornie, USA
Hrají: Jenny Robertson (Paxton Andrewsová), Nick Mancuso (kapitán Bill Quinn), Ed Flanders (Ed Wilson), Ted Marcoux (seržant Tony Campobello), Hope Lange (Marjorie Wilsonová), Steven Eckholdt (Peter Wilson), Christopher Allport (Ralph Johnson), Tracy Griffith (Gabrielle Gabby Wilsonová), Vivian Wu (France Tranová), Billy Dee Williams (Felix), Esther Rolle (Elizabeth McQueenová), Rue McClanahan (Beatrice Andrewsová), Ken Marshall (Dr. George Andrews), Marjorie Harris (Allison Leeová), John Burke (Matt), Gérard Bonn (Jean Pierre Biernet), Kieu Chinh (sestra Thieu), Russell Curry (poručík Peter Winthrop), Richard Burgi (major Hammer), Nick Angotti (plukovník Stovall), a další

Údaje o DVD tradičně neznámé