Reflex – II. světová válka: Za zavřenými dveřmi DVD 3. – Stalin a Churchil tváří v tvář

Dokumenty o druhé světové válce asi mají komerční úspěch, navíc se kromě těch „obvyklých" poslední dobou vyrojila celá řada takových, které dokumentují dějiny neznámé a utajované. Reflex ve čtvrtek 21. května 2009 vydal třetí DVD hraného dokumentu II. světová válka: Za zavřenými dveřmi – Stalin a Chruchil tváří v tvář za cenu 49,- Kč.

 

  

Poprvé v dějinách kinematografie přichází série, která vypráví pravdivý příběh Stalinova spojenectví nejprve s nacisty, poté s Churchilem a Rooseveltem, jeho značný dopad na průběh 2. světové války a později na osud celé poválečné Evropy. Strhující kombinace vysoké politiky a dramatických životních údělů jednotlivých protagonistů!

 

 

V srpnu 1942 se Stalin konečně setkal tváři v tvář se svým válečným spojencem Winstonem Churchillem. Západní státníci věděli o Stalinově počínání, které mělo za následek miliony mrtvých ve vlastní zemi, museli však přistoupit na spolupráci, aby společně potlačili ještě většího tyrana, jakým byl Hitler. Exkluzivní výpovědi přeživších veteránů ilustrují křehké spojenectví mezi Západem a Stalinem, které bylo navíc hluboce otřeseno po odhalení masakru v Katyni…

 

 

Žánr: Dokument / Válečný

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1996

Délka: 51 minut

 

 

 

Dokumentární režie: Laurence Rees

Dramatická režie: Andrew Williams

Námět a produkce: Laurence Rees

Společnost: BBC

 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný