BH Promo – Byl jednou jeden… vynálezce 6. DVD

BH Promo končí posledním – šestým – diskem v pátek 26. června 2009 animovaný naučný seriál  Byl jednou jeden… vynálezce v ceně 49,- Kč.

Podrobné informace jsme přinesli při vydání disku prvního, takže si klikněte zde

 

 

 

 

 

 

Poznávejte spolu s největšími vynálezci lidské historie, jak docházelo k převratným objevům např. elektřiny, hodin, prvního automobilu, lokomotivy a dalších v dnešní době již nezbytných pomocníků lidstva. Ve 26 dílech poznáte více jak 26 objevů a těch největších vynálezů. Seriál je vhodným doplňkem učiva na základních a středních školách a nejen malého diváka naučí, jak těžké bylo v historii vynalézat a jaké náhody a úsilí vedli vynálezce k největším objevům.

22. díl MARIE CURIEROVÁ-SKLODOWSKÁ

Je jednou z prvních žen, které studovaly na univerzitě, získala vysokoškolský diplom a stala se první ženou – profesorkou na univerzitě. Marie byla velmi nadanou ženou a společně se svým manželem objevila a zkoumala radium. Později spolu s manželem získali Nobelovu cenu a jejich objevy můžeme využívat dodnes… např. rentgenové paprsky v lékařství.

23. díl ALBERT EINSTEIN

Pro většinu z nás je otcem fyziky a tím nejznámějším vynálezcem. Jeho teorie relativity v době, kdy ji představil světu získává odpor u vědecké společnosti. Avšak za nějaký čas se skutečně jeho teorie potvrdí. Za války se odstěhuje do USA, kde bude mít později možnost setkat se osobně s americkým prezidentem.

24. díl LORENZ – Táta kačer

Říkali mu „táta kačer", protože celý svůj život věnoval pozorování živočichů…. Ovšem v jejich přirozeném prostředí. Poprvé dokázal postavit etologii jako seriózní vědu a dokázal, že chování živočichů není mechanické. Že dokážípřemýšlet, učit se, mít rád… stejně jako lidé. O mnoho by byl svět lepší, kdyby člověk mohl, alespoň někdy, být tak citlivý jako zvířata!

25. díl ARMSTRONG, Měsíc a vesmír

V tomto dílu začínají lidé létat do vesmíru, Rusové se předhání s Američany. Vysílají první družice, lidi a zvířata na oběžnou dráhu Země. A pak přijde Armstrong a posádka jeho rakety, která poletí k Měsíci. Armstrong je prvním mužem, který kráčí po jiné planetě nežje Země.

26. díl BUDOUCNOST

Co může ještě člověk v dnešní době vynaleznout nebo objevit? Vždyť už všechno víme a známe. Není tomu tak, čekáme např. ještě na objevy robotů, rychlejších dopravních prostředků, zdokonalení počítačových čipů a nebo cestování vesmírem. Jednou budou děti našich dětí obývat Mars. Člověk vždycky objevoval a vynalézal a bude to tak dělat i dále.