Levné knihy – Glastonbury

Pokud máte v hudbě přece jen odlišné sklony a předchozí nabídka vás neoslovila, pak Levné knihy nabízejí i jiné šuplíky. Součástí aktuální nabídky je i DVD s názvem Glastonbury za 99,- Kč.

V roce 1970 vpustil mladý farmář Michael Eavis na víkend na svůj pozemek 1500 lidí. Každý z nich zaplatil 1 libru, aby mohl na pódiu shlédnout pár popových a folkových kapel… A tak vznikl festival v Glastonbury. Julien Temple strávil několit let natáčením záběrů z každičkého ročníku tohoto festivalu. Natočil tak neuvěřitelnou směsici lidí, legendárních kapel a nezapomenutelných zážitků. Především však dokázal zachytit neskutečnou atmosféru každé generace, která festivalem prošla. Glastonbury šikovně zaznamenává a nechává vás zažít evoluci hudebního festivalu s nejdelší historií na světě. 

 

Nápaditá kombinace hudby, unikátních záběrů z jednotlivých ročníků a rozhovorů s fanoušky i účinkujícími uměleckými legendami se režisérovi podařilo zachytit nezkrotnou energii jednoho z nejstarších hudebních festivalů světě. Coldplay, Primal Scream, Blur, David Bowie, Björk, Morrisey, Radiohed a další.

Dokument mapující vznik a rozvoj jednoho z nejznámějších a dnes i největších hudebních festivalů. Spousta zajímavého filmového materiálu a něco kvalitní hudby. Sám film je na tom dost podobně jako právě tyto festivaly. Nezavděčí se všem, ale každý si v něm najde to své. Festival je v tomto dokumentu bohužel primárně zkoumán ze společenského pohledu, hudba hraje pouze vedlejší roli.