Levné knihy – Rolling Stones Let’s Spend the Night Together

A na pultech (a e-shopu) Levných knih lze najít i poklady pro pamětníky. Stále nemohu zapomenout, když jsem vyrážel na první koncert valících se kamenů na Strahov a tchán mě probodovál pohledem, co to je za muziku a kolik za to chci vyhodit peněz. A oni ti pánové byly vlastně stejně staří jako on. Pokud tedy chcete vědět, jak to těm staříkům hrálo a hraje, sáhněte po Rolling Stones Let’s Spend the Night Together za  99,- Kč.

Velice úspěšný koncertní dokumentární film o kapele Rolling Stones, nazvaný Rolling Stones: Let’s Spend The Night Together. Dokument byl natočen v roce 1981 a jeho délka je 87 minut. Jako režisér je pod tímto DVD podepsán Hal Ashby.

 

Název snímku předčasně zemřelého režiséra Hala Ashbyho Rolling Stones – LET’S SPEND THE NIGHT TOGETHER – je odvozen z titulu slavného hitu této skupiny a zároveň je i výzvou filmovým divákům: Buďme spolu tuto noc. Když se film připravoval do distribuce, nikoho nemohlo napadnout, že by diváci měli možnost vidět u nás něco jiného než právě jen filmový dokument o jedné z nejslavnějších světových skupin. Stalo se však nemožné a 18. srpna 1990 vystoupili Rolling Stones na koncertu na Strahovském stadiónu (výtěžek byl věnován na dobročinné účely). Mimořádné akci byla věnována i mimořádná publicita. Americký snímek z roku 1982 připomene zúčastněným atmosféru nezapomenutelného večera, nezúčastněným alespoň přiblíží, jak koncerty Rolling Stones vypadaly. Hal Ashby natáčel s početným štábem spolupracovníků koncerty z amerického turné skupiny v roce 1981. Na otevřeném stadiónu Sun Devil Stadium v Tempe, Arizona, pracoval se čtrnácti kamerami, v uzavřené Meadowlands‘ Brendan Byrne Arena v East Rutherfordu, New Jersey, dokonce s dvaceti kamerami. Dílo vzniklo sestřihem tří koncertů. Na rozdíl od většiny podobných dokumentů je skutečně záznamem vystoupení s minimem pohledů do zákulisí, použitých dokumentů a fotografií, ilustrujících bodově vývoj skupiny. „Hlavním hrdinou“ je zpěvák a kytarista Mick Jagger, jehož neuvěřitelný výkon sledují kamery skutečně zblízka. Koncerty Rolling Stones se vyznačují také důrazem na vizuální stránku a i ta se ve filmu uplatní. Umocňují ji i záběry z vrtulníku na osvětlené stadióny. Samozřejmostí je i kvalitví zvuková stopa.