Šíp – Anděl s ďáblem v těle

Jestli mají internetové tamtamy pravdu, Šíp v pátek odvolal posledního Herkula a místo něho se 27. června 2008 objeví Anděl s ďáblem v těle v ceně 42,– Kč, nediskrétní komedie z diskrétního života.

Atmosféra dvacátých let, inspirace jazzem, bohatí a mocní, black-bottom, tango, walz…

Nedaleko Prahy, v šantánu na zámečku Riviéra se baví pánové z lepší společnosti. Elegantní „zaměstnavatelka“ děvčat Gábi Stolařová, zvaná Madam, dbá na hladký chod svého podniku. Vede podnik v rodinném duchu a stará se, aby zákazníci byli spokojeni, i když se o klub zajímá policie a především horlivý vyšetřovatel Bulis.

Do Riviéry přichází hledat „práci“ bývalá studentka a příležitostná operetní zpěvačka Renáta Vaňková. Madam odhadne, že tato dívka se sebejistým chováním, přitažlivým tělem a andělsky nevinným obličejem bude pro její luxusní nevěstinec silným magnetem. Ihned k sobě rázem strhne pozornost všech hostů. Pod andělsky nevinným zjevem ale skrývá tvrdou ctižádost a chladně kalkulující mozek, o čemž se k vlastní škodě zanedlouho přesvědčí madam i ostatní dívky…

Komentáře k filmu jsou docela zdrcující, což mě vcelku překvapilo, moje vzpomínky nejsou až tak hrozné. Navíc v porovnání s volným pokračováním…

Nicméně citujme: – tolik českých herců se ztrapnilo – normalizační náhražka poctivého zápaďáckého porna – v duchu českých tradic kdykoli se děje něco ožehavého, slušně vychovaná česká kamera cudně sklopí zrak k oděvům rozházeným po podlaze nebo se nepřítomně dívá z okna – pofidérní agitka na prohnilé kapitalistické poměry

A komu vizuální podoba nestačí, vyšlo dokonce knižně včetně fotografií z filmu i stejnojmenného muzikálu Hudebního divadla v Karlíně.

Žánr: Komedie / Hudební / Erotický

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1983

Délka: 98 minut

Premiéra v kinech ČR: 1. února 1984

Režie: Václav Matějka

Asistent režie: Petr Šícha

Pomocná režie: Jiří Kratochvíl

Námět: Drahoslav Makovička

Scénář: Drahoslav Makovička, Václav Matějka

Dramaturgie: Václav Nývlt

Produkce: Jiří Beránek

Zástupce vedoucího výroby: Magda Mikešová, Miroslav Dousek, Vladimíra Kopecká, Vlasta Synkulová

Hudba: Jiří Svoboda

Texty písní: Zdeněk Rytíř

Kamera: Jiří Macháně

Druhá kamera: Petr Hojda, Ivan Šimůnek

Střih: Josef Valušiak

Zvuk: Jiří Hora

Architekt: Vladimír Labský

Kostýmy: Jarmila Konečná, Ivana Vyhnalová, Naděžda Hejnová

Masky: Eva Vyplelová, Libuše Beranová, Marie Soudná, František Novotný

Choreografie: Jan Hartmann, Walter Schuman

Tanec: Dagmar Vlčková, Zdena Gabzdylová, Eva Čechová, Jana Lojkásková, Nataša Lukanovičová, Naděžda Izakovičová

Společnost: Filmové studio Barrandov – výrobní skupina Václava Erbena

Hrají: Zdena Studénková (zpěvačka Renáta Vaňková), Božidara Turzonovová (Madam Gábi Stolařová), Karel Heřmánek (okresní inspektor mravnostní policie Bulis), Miloš Kopecký (sekční šéf ministerstva financí Boura), Radoslav Brzobohatý (stavitel René Šulc), Josef Vinklář (poslanec a velkostatkář Rudolf Nikodým), Jiří Korn (zpěvák a konferenciér Artur), Hana Buštíková (tanečnice Miriam, Arturova žena), Suzan Baker (tanečnice Suzy), Josef Větrovec (komisař First), Josef Somr (vrchní strážmistr Halík), Jan Hartl (bankéř Jiří Justic), Jana Gýrová (Věra, žena nostalgie), Daniela Vacková (básnířka Marie Luisa), Hana Talpová (Ilonka, žena z maďarské pusty), Jaroslava Kretschmerová (Rozinka, diblíček), Evelyna Steimarová (Elza, žena vamp), Zdena Sajfertová (Berta, žena plamen), Jiří Císler (major Armády spásy Čekan), Jiří Kodet (prokurista Dr. Jež), Jana Břežková (animírka Kety), Ljuba Krbová (Boža), Zora Ulla Keslerová (Kristina), Marie Richterová (Edita), Bořivoj Navrátil (docent Pinc), Věra Tichánková (účetní Doušová), Martina Krampolová (Lola), Jana Viščáková (Anna), Ferdinand Krůta (tajný, Kadeček), Jiří Hálek (úředníček), Dana Klossová (Saly), Milada Vnuková (Vrabeček), Vladimír Švabík (velkostatkář Báňa), Dana Bartůňková (Boženka Bulisová), Vladimír Pospíšil (tajný, Frkous), Stanislav Šimek (velkoobchodník textilem), Jaroslav Tomsa (fešák, maďarský gróf), Karel Chromík (falešný hráč), Milan Riehs (ministerský předseda), Pavel Marek (mladý bankéř), Jaroslav Pešek (Mařánek), Karel Peyr (baron), Pavel Havránek (tajný, Malík), Dana Vlková (zpěvačka), Miroslav Homola (vrchní), Petr Pospíchal (tajný, Šejrek), Taťána Bártová (členka Armády spásy), Hana Brejchová (členka armády spásy), Petr Burian (tajný, Poša), Jiří Cimický (ministr), Eduard Pavlíček (Hlásek), Petr Jákl (fotograf)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: Filmografie, Fotogalerie, Rozhovory (Václav Matějka, Radoslav Brzobohatý, Jiří Korn), Filmografie (Václav Matějka, Zdena Studenková, Božidara Turzonovová, Karel Heřmánek, Miloš Kopecký, Radoslav Brzobohatý, Josef Vinklář, Jiří Korn)