Filmexport Home Video – NASA – Odtajněné archivy 2 – Závod s rychlostí

Další z dokumentů Filmexport Home Video z řady s názvem NASA – Odtajněné archivy vyšel dnes v pátek 5. června 2009 a jmenuje se Závod s rychlostí, cena 49,- Kč.

  

Vydejte se daleko za horizont a do budoucnosti letectví díky dosud nebývalému přístupu do zákulisí Střediska leteckého výzkumu Americké národní agentury pro letectví a vesmír v Drydenu. Vychutnejte si nikdy nezveřejněné záznamy zkušebních letů prvního nadzvukového letounu X-1 i nejnovějšího bezpilotního hypersonického stroje typu X-43.

Staňte se svědky toho, jak letci překonávají bariéry s nejrychlejšími stroji světa od prvního nadzvukového letounu typu X-1 až po futuristický stroj SR-71, který posunuje rychlostní limity. Sledujte jejich úsilí, jehož cílem je dokázat praktičnost supersonické rychlosti a dosažitelnost hypersonické rychlosti. Je to příběh o odvaze a dovednosti, jichž je zapotřebí k tomu, abychom mohli létat rychleji, než je rychlost zvuku. Sledujte průkopnické hrdiny Chucka Yeagera a Scotta Crossfielda, jak překračují hranice, aby se svým radikálním letounem dosáhli nemyslitelné rychlosti.

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Délka: 49 minut

Obraz: barevný 4:3

Bonus: žádný