Řitka video – Okovy moci

A máme tu další várku nových titulů v katalogu společnosti Řitka video. Od 18. května 2009 je v nabídce zařazen film Okovy moci. Michael Dudikoff coby pronásledovaný agent CIA – mysleli, že ho mohou kontrolovat, ale on přetrhl okovy moci…

 

  

Akční hvězda Michael Dudikoff v životní formě! Hlavním hrdinou napínavého příběhu je agent CIA Merrill Ross, jemuž se pod maskou uprchlíka z vlastní země podaří proniknout do organizace plánující převrat v africké zemi Qumir, která je největším dodavatelem nafty na světových trzích. Protože je však svými vlastními nadřízenými v CIA považován za zrádce a zběha, musí celou operaci zvládnout na vlastní pěst. Ve hře však není jen jeho život, ale také životy amerických rukojmích, které drží pučisté.

 

V hlavní roli...

 

Americký akční thriller vznikl v roce 1995, kdy ho natočil herec, kameraman a režisér David Worth, který zkušenosti sbíral například jako kameraman Krvavého sportu, aby je pak zúročil v podobně laděném snímku Kickboxer. My ho měli možnost poznat i jako kameramana Ostrova pokladů. Jako herec se objevil například v Romanci v dešti, jako režisér natočil mimo Kickboxera také kupříkladu oba díly Lady Dragon. Objekt našeho zájmu natočil podle scénáře Christophera Applegatea a Bena Jonsona Handyho a v hlavní roli Merrilla Rosse se představí akční hvězda Michael Dudikoff, který se proslavil Americkým ninjou, a vidět jste ho mohli také ve filmech Útok na ponorku, Útok na ponorku 2 – Klamný cíl, Lidský štít, Řeka smrti, Profesionální lovec, Profesionální lovec 2, Úder svobody, Neviditelný útočník, Akční komando i jiných.

 

Chvilka klidu (před teroristickou bouří)

 

No já prostě nevím. Nemůžu se zbavit dojmu, že oficiální texty píše někdo na objednávku a nemá ani nejmenší snahu se na dotyčný film byť i jen jedním očkem podívat. Podruhé už se na tenhle film asi těžko budu dívat, ale ať jsem se snažil, jak jsem se snažil, nikde jsem si za celou dobu nevšiml, že by hlavní hrdina byl aktivním příslušníkem CIA. A uprchík z vlastní země? Taky nějak nic.

 

A jedem

 

V úvodu filmu dojde k přepadení těžebního místa, při němž teroristé, vydávající se za příslušníky organizace pro osvobození příslušné fiktivní země, zajmou americká rukojmí a domorodé přisluhovače bez milosti postřílí. Unikne jen jeden – hádejte kdo…

 

Hlavní záporák právě sundal kuklu

 

Podaří se mu uniknout do civilizace, kde se ale brzy stane objektem tahanic nejrůznějších zájmových skupin, aby se nakonec přidal k té správné straně, vykosil teroristy, osvobodil rukojmí, odhalil spiknutí, zabil hlavního záporáka a odletěl s vyvolenou slunci vstříc. K ději se snad ani nic jiného napsat nedá, takže pár poznámek a pak citace těch, kteří také viděli.

 

Crash booom bang

 

Neuvěřitelně otřesný dabing, znějící, jako kdyby ho natáčel někdo doma na záchodě.

 

Při hromadné popravě nepotřebných zajatců komando popravčích stříli o stošest, popravení, stojící před bílou stěnou maringotky padají a ve stěně za nimi ani díra, ani dírečka.

 

Nelžu, pane, opravdu

 

Podminovaná rafinerie, která je všude kolem, při výbuších kdesi na obzoru osvětluje drsnou tvář hlavního hrdiny, když se loučí se svým popraveným domorodým přítelem. Vzdálenosti jsou relativní. Teroristé kladli nálože dva kroky od popraviště, ale výbuchy jsou tak daleko, že k mrtvolám nedolétne z rozmetaných staveb ani střepinka.

 

Kdybys to neviěl, jsem tajná agentka

 

Když se praví bojovníci vydají napravit zmatky s nepravými bojovníky za svobodu, dojedou ke střeženému táboru s rukojmími na pět metrů náklaďákem, opatrně z něj vystoupí a podniknou překvapivý a smrtící útok na nic netušící stráž.

 

Nelíbíš se mi

 

V okamžicích, kdy je třeba pronést klíčová slova (např. něco ve stylu „chceme stejnou věc a vy jste právě získali chlapa navíc"), nepřetržitá střelba teroristů utichne, aby byla slyšet každá slabika.

 

A víte, jak poznáte nepřítele? No přece má černou kuklu na hlavě!

 

Teroristé v pohybu

 

Jestli má americká ambasáda všude taková ťululum, jako ta, která hlídala osvobozená rukojmí, je div, že tenhle stát ještě existuje.

 

Zatímco hlavní záporák zabíjí nepodstatné postavy vrhem dvěma noži z plavné otočky, hlavního klaďase z očí do očí mine o půl metru.

 

Molotov

 

A nyní pár ukradených citací:

 

Jedna z lepších Dudikoffvek. Teda je to céčko, ale poměrně málo se tam kecá a hodně střílí. Je to hloupost, ale občas jsem měl pocit, že se snaží o sympaticky sarkastický tón, ale je dost dobře možné, že šlo o neplánovaný humor. Těžko říct, jaký byl záměr, ale dokoukat se to dalo. Samozřejmě, pokud záporáka, který nosí takové dílo na hlavě, považujete za tu správnou recesi

 

Já jsem tady pánem

 

Jedno se musí nechat, je to nejukecanější role Michaela Dudikova. Pamatuju si ho z klasických béček, kde jenom mlčel, a tady má monology i dialogy, nevídané…

 

Nejlíp bych kvalitu tohoto filmu vystihl, kdybych ho chtěl zařadit a zároveň koktal, tudíž je to bébébébé(čko). A je to bébébébé k pláči. Michael Dudikoff opět nezklamal a i to béčko povýšil na nekompromisní céčko plné absurdity, typických zhovadilostí a podivné hry na skutečný akční film.

 

Akční / Thriller? Skvělá komedie. Opravdu jsem se zasmál, hlavně účesu, který měl hlavní padouch…

 

Takže shrnuto podtrženo – pokud nepatříte k Michaelovým příznivcům a tenhle žánr vás neoslovuje, ušetřete si čas.

 

Mučení mučeníčko

 

Žánr: Akční / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1994

Délka: 94 minut

Původní název: Chain of Command

Režie: David Worth

Scénář: Christopher Applegate, Ben Jonson Handy

Produkce: Asher Gat, Yoram Globus, Allan Greenblatt, Christopher Pearce

Hudba: Gregory King, David Trevis

Kamera: Avi Koren

Společnost: Cannon Pictures Inc.

 

Chlapi, neválejte se, zač vás platím 

 

Hrají: Michael Dudikoff (Merrill Ross), Todd Curtis (Rawlings), Keren Tishman (Maya Robenowitzová), R. Lee Ermey (Benjamin Brewster), Steve Greenstein (ambasador Mosby), Jack Adalist (ředitel CIA Linder), Eli Danker (plukovník Hakkim), Jon J. Herison (Atkins), David Menachem (velitel odpůrců), Eli Yatzpan (Achmed), Yaron Levi Sabag (Mustapha), Sami Samir (řidič náklaďáku), Jonathan Cherchi (Omar), Joseph Shiloach (Azil), Shai Schwartz (Carter), Jean-Marc Bisson (Winston), Kevin Willis (Archer), Mike Altmann (Krujenski), Ori Laniado (agnet CIA), Zvi Fohrman (agent CIA), Guy Norris (agent CIA), Evyatar Lazar (agent CIA), Arthur Livingstone (agent CIA), Michael Greenspan (reportér TV), a další

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,78:1)

Bonus: z naší nabídky (náhledy obalů)

 

Nastavení