Pondělní Blesk s DVD – Hollywoodská tajemství

Pravidelnost pondělních titulů DS v Blesku pro ženy mi připomíná pamětnické slovenské inscenace v tehdejší československé televizi. Takže i 23. června 2008 dávka televizní dramatické romantiky v titulu Hollywoodská tajemství za cenu 44,– Kč.

Producent Mel Wexler dává dohromady Manhattan – rodinný seriál, který se má stát diváckým hitem. Seriál bude mít hvězdné obsazení, ale každý z herců a hereček má své malé skryté tajemství… Před kamerou ztvárňují štěstí i tragédie a sami se přitom ocitají často v neřešitelných životních situacích…

Právě o tom však vypráví americký televizní film, který dává nahlédnout za třpytivé kulisy jedné takové soap opery, seriálu Manhattan, odehrávajícího se v prostředí manhattanské smetánky. Když vlivný hollywoodský producent Mel Wexler obsazoval role svého televizního seriálu, netušil, že soukromé životy a tajemství jednotlivých hvězd budou mnohem zajímavější, než by dokázal vymyslet kterýkoli z jeho scénáristů. Sám Wexler, který se snaží zotavit z nešťastné smrti své manželky a dětí, hledá lék v opětovném vzplanutí dávného milostného vztahu, který prožil s hvězdou svého seriálu, atraktivní Sabinou Quarles. Je však otázkou, zda tento pokus přežije pravdu o tajemných a velmi častých cestách Sabiny do San Francisca.

Zatímco zbytek obsazení neví o vztahu mezi první dámou seriálu a producentem nic, jejich vlastní tajemství se zdají být neutajitelnými. Bývalá královna seriálů, herečka Jane Adams, přijala roli v seriálu Manhattan značně neochotně, dobře si vědomá rizika, které jí hrozí ze strany násilnického a žárlivého manžela. Přesto její televizní milostná aférka s hvězdičkou Zackem Taylorem rychle přeroste do vášnivého vztahu i mimo obrazovku. Sex idol Bill Warwick je zase v okamžiku, kdy získá svou první větší roli, obviněn z vraždy manželky, drogově závislé narkomanky. Může vůbec uprostřed všech těchto sporů, vztahů a problémů pokračovat práce na seriálu vysílaném v nejlepším čase?

A komentáře? Chudák Plummer – brouzdat se v takových vodách.

Žánr: Drama / Romantický
Země původu: USA
Rok vzniku: 1992
Délka: 93 min.
Původní název: (Danielle Steel’s) Secrets
Světová premiéra: 6. dubna 1992
Režie: Peter H. Hunt
Scénář: Danielle Steel, William Bast, Paul Huson
Produkce: James H. Brown, Douglas S. Cramer, Dennis Hammer
Hudba: Arthur B. Rubinstein
Kamera: Paul Lohmann
Společnost: The Cramer Company / NBC Productions
Hrají: Christopher Plummer (Mel Wexler), Linda Purl (Jane Adamsová), Gary Collins (Zack Taylor), Ben Browder (Bill Warwick), Josie Bissett (Gaby Smithová), John Bennett Perry (Dan Adams), Nicole Eggert (Alexa Adamsová), Brenda Bakke (Sandy Warwicková), Stephanie Beacham (Sabina Quarlesová), Lenny Wolpe (Harry Pizer), Ray Stricklyn (Bernie Majors), John Cothran Jr. (Mark), O-Lan Jones (Darlene Hooperová), Tom Hallick (Dr. David Maltin), Dean Norris (Henderson), Miguel A. Núñez Jr. (Wickford), Charles Walker (Ronald Fairfield), Carmen Zapata (soudkyně), Paul Collins (Andrew Froman), Dana Kaminski (Lindsay Bakerová ), a další