Mido Film – Romper Stomper

Mido Film se neomezuje pouze na spolupráci s North Video, ale vydává stále i pod svou vlastní značkou. Dnes ve čtvrtek 11. června 2009 to je za 49,- Kč například film Romper Stomper. Gang holých lebek a jejich pustošivé běsnění. Drsný pohled do života a rozpadu skupinky skinheads naštvané na celý okolní svět.

 

  

Jeden z nejkontroverznějších filmů 90. let je příběhem Handa a jeho gangu vyznavačů Mein Kampfu, násilnických neonacistických holých lebek, mezi které patří i jeho nejlepší kamarád Davey. Jejich pravidelnou zábavou je opíjení se do němoty a rasistické nájezdy na přistěhovalce v chudém předměstí australského Melbourne. Hando se brzy zaplete s mladou dívkou na útěku, drogově závislou Gabe. Když si ale místní bar koupí vietnamský přistěhovalec, zahájí skinheadi intenzívní válku o své území. Z Daveyho a Gabe se stanou milenci a Hando náhle neví, co si počít.

 

 

A ještě obvyklý kompilát z diváckých názorů, tentokrát opět mírně protichůdných:

 

 

Brutální, surové a naturalistické. Pan režisér se tu s ničím nepáral a naservíroval nám příběh plný krve, pomsty, zloby a v neposlední řadě i lásky.

 

 

 

Chyběl tu ovšem nějaký silnější scénář. Něco, o co by se mohl Russell Crowe opřít, protože jeho skvělý herecký koncert vyznívá tak trošičku do ztracena.

 

 

Je vidět, že xenofobní úchylové se nacházejí úplně ve všech zemích světa.

 

 

Australské drama o skupině brutálních vymašťěnců, pro které je Mein Kampf víc než Biblí. Příjemné jako chůze po skleněných střepech a věrohodě zahrané.

 

 

Vzít kameru a na hodinu a půl se vydat mezi skinheady nestačí. Přesně takhle působí režisérův postoj k filmu, jako obyčejné pozérství, které má mnohem menší význam, než si ve své základní myšlence slibuje.

 

 

 

Jakkoliv totiž zůstává po formální stránce autenticky syrovou podívanou s bezbarvými kamerovými filtry, která je navíc „v ruce", nedokáže se nijak odlepit od své hluboké přízemnosti, kde ji drží nulová výpovědní hodnota společně s hromadou plochých postav, jejichž chování je „vysvětleno" jako boj za rasovou čistotu své země.

 

 

Žánr: Drama / Akční

Země původu: Austrálie

Rok vzniku: 1992

Délka: 89 minut

Původní název: Romper Stomper

Světová premiéra: 12. listopadu 1992 – Austrálie

Režie: Geoffrey Wright

Scénář: Geoffrey Wright

Produkce: Phil Jones, Ian Pringle, Daniel Scharf

Hudba: John Clifford White

Kamera: Ron Hagen

Společnost: The Australian Film Commission / Film Victoria / Romper Stomper Pty. Ltd. / Seon Film Productions

Natáčeno: Footscray, Victoria, Austrálie / Newport, Victoria, Austrálie

Hrají: Russell Crowe (Hando), Daniel Pollock (Davey), Jacqueline McKenzie (Gabe), Alex Scott (Martin), Leigh Russell (Sonny Jim), Daniel Wyllie (Cackles), James McKenna (Bubs), Eric Mueck (Champ), Frank Magree (Brett), Christopher McLean (Luke), Josephine Keen (Megan), Samantha Bladon (Tracy), Tony Lee (Tiger), John Brumpton (Magoo), Don Bridges (Harold), Janei Anderson (Jacqui), Stephen Hall (Flea), Tri Phan (Nguyen), Thuan Le (Nguyenův nejstarší syn), Minh Lu (Nguyenův prostřední syn), Thach Le (Nguyenův nejmladší syn), Craig Mercer (Chris), Angus Cummings (Rob), a další

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvukové stopy 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1)

Bonus: trailer, fotogalerie

 

Bonus