Codi – Brazílie – Za kulisami

Vydavatelství Codi své sportovně zaměřené tituly stále avizuje na sobotu, i když se zřejmě objevují na pultech až následující pondělí. Na termín 20. června 2009 je takto oznámeno DVD Brazílie – Za kulisami v ceně 49,- Kč.

 

  

Ronaldo, Ronaldinho, Roberto Carlos, Kaka, Robinho. Brazilské reprezentační družstvo. Jeden z nejsilnějších týmů na světě, ne-li úplně nejsilnější. Brazílie je jediná země, jejíž družstvo je schopno pětkrát vyhrát mistrovství světa. Když pomyslíme i na to, že brazilský fotbal tradičně vychovává už několik desetiletí nejlepší hráče, musí nám být jasné, že se jedná o nejvýznamnější fotbalové družstvo na světě.

 

Toto fantastické DVD nás zavede za kulisy života brazilské národní jedenáctky. Dozvíme se téměř všechno, co nás zajímá o tomto týmu hráčů neobyčejných vlastností. Můžeme vidět fantastické záběry přímo ze šatny, kde se před zápasy odehrávají taktické porady. Uvidíme také poslední okamžiky před finále mistrovství světa 2002. Sledujeme fotbalové hvězdy, jak vyhrají v roce 2002 finále mistrovství světa ve fotbale, kvalifikují se na mistrovství světa v roce 2006 a jak vyhrají Konfederační pohár v roce 2005.

 

Záběry zhotovil kameraman, který strávil s brazilským týmem několik let. Cestoval s nimi na zápasy, na soustředění, společně s nimi jedl, spal a bavil se. Mezi záběry uvidíme fantastické triky Ronaldinha, které předvádí ostatním hráčům, můžeme se podívat, jak členové družstva tančí v šatně před velkými zápasy a také uvidíme diváky, fanatické brazilské fanoušky, jejichž zbožňování fotbalových hvězd často přechází až do hysterie.