Sport s DVD – Manchester United

Že pro nás fotbalové Euro dopadne tak jak dopadlo se moc nepředpokládalo, a proto vydávání fotbalových titulů bude mít ještě jistou setrvačnost. V dnešním Sportu vychází dokument o slavném fotbalovém klubu Manchester United. Vychází ve středu 18. června 2008 a cena je 49,– Kč.

Manchester United je anglický fotbalový klub, který byl založen pracovníky lancashirských a yorkshirských drah v roce 1878 pod názvem Newton Heath. Hned od počátku své existence byl klub Manchester United velmi úspěšný – první ze sedmi prvodivizních titulů získává klub v roce 1908. Když v následujícím roce vyhrává mužstvo FA CUP a za další dva roky opět vítězí v lize, zapisuje se svým názvem Manchester United na věky do historie anglického fotbalu.

Historie klubu pokračuje. Stadion Old Trafford byl během 2. světové války vybombardován, následně došlo k jeho opětovnému vybudování, které předcházelo velkým úspěchům ale i obrovské tragedii, vše pod vedením Sira Matta Busbyho, byl to on, kdo poprvé vedl anglický tým na evropský kontinent ještě před Mnichovskou leteckou katastrofou, která předčasně oloupila fotbalovou historii o legendární „Busbyho děti“. Manchester United se ale nenechal touto tragedií porazit. Busby vybudoval nový hvězdný tým, jehož členy byli Charlton, Best a Law, jejichž zásluhou klub nakonec zvítězil v poháru Evropy.

Po odstoupení Sira Busbyho pokračovala úspěšná éra mužstva v FA CUPU, ale titul v anglické lize se týmu dlouhou dobu vyhýbal. Vše se změnilo pod vedením Sira Alexe Fergusona, který dovedl tým k sedmi vítězstvím během deseti let. Tým postavený na domácích odchovancích doplněný o hráče jakými byli Eric Cantona kraloval období 90. let, vše vyvrcholilo třemi vítězstvími v sezóně 1999 – v lize mistrů, v FA CUPU a v PREMIER LEAGUE. Ale historie Manchesteru United se zde na DVD neuzavírá. Následovaly další ligové tituly v roce 2000 a 2001. Samotný příběh Manchesteru United na DVD končí v okamžiku, kdy Ferguson buduje nový hvězdný tým s hráči jako Ruud Van Nistelrooy, Juan Sebastian Veron a Rio Ferdinand, špičkový tým, s kterým hodlá dobývat nové úspěchy na ostrovech i v Evropě.

Údaje o DVD:
Jazyk: Český, Maďarský, Rumunský, Anglický
Titulky: Rumunsky
Délka: 169 minut
Speciální bonusy: Interaktivní menu, Upoutávky