MF Dnes – Od vylodění po Berlín 1 – Boj začal

Dnes, v úterý 16. června 2009, se na pultech objevilo další překvapení pod hlavičkou MF Dnes. Jedná se o první ze tří disků dokumentární série z produkce BBC, věnovaný druhé světové válce,  s názvem Od vylodění po Berlín 1 – Boj začal. Ještě větší překvapení je, že je ke koupi za normálních 49,- Kč bez nutnosti šaškovat s kupony z novin.

  

Nezapomínejme na minulost…

 

Od Vylodění po Berlín je velmi neobvyklý dokumentární film. Nabízí totiž jednu z prvních možností spatřit hrůzy druhé světové války tak, jak ji zažili vojáci: tedy barevně.

 

Vydejme se po stopách amerických jednotek ode dne D v červnu 1944 až do chvíle, kdy v květnu 1945 stanuly v Berlíně. Poznejme válku způsobem, jakým to dosud nebylo možné. Její hrůzy jsou všudypřítomné: mrtvoly na ulicích, mrtví v koncentračních táborech, zabití vojáci wehrmachtu, civilní oběti, mrtví Američané. Všude je cítit bolest, která je s válkou tak úzce spjata, ale přijde i opravdová radost lidí osvobozených od nacistického režimu. Tenhle mimořádný barevný film si nesmíte nechat ujít.

 

 

Produkce a režie: Andrew Williams

Rok vzniku: 2005

Délka: 51 minut

Společnost:  BBC / The History Channel 

 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádný

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,66:1)

Bonus: žádný