Páteční Šíp s DVD – Herkules a Mínotaurovo bludiště

Zatímco pondělní Blesk pro ženy doluje televizní přepisy DS, páteční Šíp vrhá na trh se stejnou urputností televizní dobrodružství nepřemožitelného Herkula. Nejinak tomu bude i 20. června 2008, na řadě je Herkules a Mínotaurovo bludiště v ceně 42,– Kč.

Tentokrát se slavný hrdina vydává do Alturie, ovládané hrozivým Minotaurem. Napůl člověk, napůl býk láká bezmocné oběti do svého labyrintu, kde je čeká strašlivá smrt. Dokáže Herkules porazit i tuto mýtickou obludu?

Zdržte se komentářů k „historické věrnosti“ vůči bájím a pověstem, není to ani Graves, ani Zamarovský, ani Petiška. Pokud si pamatuji dobře, měl Hercules v téhle sérii opletačky nejen s Xenou, ale třeba i s králem Artušem :-)

Žánr: Dobrodružný / Fantasy / Akční
Země původu: USA / Nový Zéland
Rok vzniku: 1994
Délka: 90 min.
Původní název: Hercules in the Maze of the Minotaur
Světová premiéra: 19. listopadu 1994
Režie: Josh Becker
Scénář: Andrew Dettmann / Daniel Truly
Produkce: David Eick, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Robert G. Tapert, Christian Williams Hudba: Jospeh LoDuca
Kamera: James Bartle
Společnost: Renaissance Pictures / Universal TV
Natáčeno: Nový Zéland
Hrají: Kevin Sorbo (Hercules), Anthony Quinn (Zeus), Tawny Kitaen (Deianeira), Michael Hurst (Iolaus), Anthony Ray Parker (Minotaur), Nic Fay (Andius), Andrew Thurtell (Danion), Paul McIver (Aeson), Simon Lewthwaite (Klonus), Rose McIver (Ilea), Katrina Hobbs (děvče), Warren Carl (chlapec), Maya Dalziel (žena z města), Sydney Jackson (Darthus), Marise Wipani (panna), Andrew Glover (muž v davu), Terry Batchelor (Trikonis), a další

Údaje o DVD tradičně neznámé

Příbuzné texty:
• DVD z pátečního Šípu 2008