DVD HIT – Tesáky

Řady titulů edice DVD Hit s logem deníku Aha! by v úterý 21. července 2009 za 49,- Kč měl rozhojnit film Tesáky. Další variace na nebezpečné pokusy s matkou přírodou, tentokrát si tvůrci vzali na paškál netopýry. Čas krmení přichází v noci. Člověk jim svými smysly nestačí.

 

  

Vysokoškolský profesor Arthur Fuller věří, že má svůj projekt v oblasti experimentálního genetického inženýrství pod kontrolou. Ve školní laboratoři provádí pokusy na netopýrech. Výzkum probíhá bez problému, ovšem jen do chvíle, než jeho asistenti objeví na školních pozemcích znetvořenou mrtvolu a zjistí, že zmizeli právě geneticky upravení netopýři vybavení ostrými tesáky a mimořádnou krvelačností.

 

 

Vyšetřováním případu ve Scottsville je pověřena policistka Ally Parksová. Jakmile se však dostane k prvním informacím, její nadřízený, policejní náčelník Sam Taylor se svým přítelem, místním boháčem Carlem Hartem, vyšetřování zastaví, aby zabránili panice. Podle městského zvěrolékaře Johna Winslowa je však volba nevšímat si problému to nejhorší možné řešení. Útočníky nejsou žádná nevinná zvířátka, která se jen napijí trochy krve, ale hladové a zuřivé masožravé šelmy. Dokud útočí na lidská obydlí, mohou být považováni za nepříjemnost, ale jakmile začnou útočit na lidi, začne jít do tuhého.

 

 

Navíc Hart, který podniká v obchodu s nemovitostmi, trvá na uspořádání Scottsvillského festivalu jablečných květů, protože doufá, že to se mu přitom podaří prodat mnoho nových domů. Policistka Parksová a veterinář Winslow musí odložit své profesionální neshody a najít způsob jak zachránit město. Ačkoli si všimnou, že chování netopýrů a jejich útoky mají jistý řád, neuvědomí si, že to vypadá jako by je někdo dokázal ovládat a používal hejno miniaturních netvorů jako smrtící zbraň. Netopýři zatím poháněni touhou po krvi napadají obyvatele města. Útoky se stupňují. Strach se šíří ulicemi. Noc patří nenasytným zrůdám.

 

 

Tím někým, kdo je ovládá pomocí signálního zařízení, je někdo, kdo se mstí za vyvlastnění své farmy a hodlá odstranit všechny kdo v tom měli prsty. Další na řadě je samozřejmě zkorumpovaný policejní náčelník a chamtivý Hart se také zdá být kandidátem na netopýří svačinku. Když Parksová a Winslow pochopí jak se věci mají, rozhodnou se přerušit lokátor, kterým jsou netopýři ovládáni a vypátrat toho, kdo je ovládá a kdo raději zemře, než by zastavil svou pomstu na místních zazobancích.

 

 

Žánr: Horor

Země původu: USA

Rok vzniku: 2001

Délka: 90 minut

Původní název: Fangs

Režie: Kelly Sandefur

Scénář: Jim Geoghan

Produkce: William T. Bauman, Joseph Broido, Kenneth Burke, Bari Carrelli, Jim Geoghan, Michael Jacobs, Bruce D. Johnson

Hudba: Tim Jones

Kamera: Lawrence Schweich

Společnost: PorchLight Entertainment / PorchLight Pictures / Videal GmbH

Natáčeno: Altadena, Kalifornie, USA / Canyon Country, Kalifornie, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA / Sable Ranch – 25933 Sand Canyon Road, Santa Clarita, Kalifornie, USA

Hrají: Corbin Bernsen (Carl Hart), Tracy Nelson (Ally Parksová), Whip Hubley (Dr. John Winslow), Katie Stuart (Genny Winslowová), Lukas Behnken (Logan), Michael Gregory (veltel policie Sam Taylor), Mark L. Taylor (profesor Arthur Fuller), Scott Davidson (Howard Spiegel), Tony Longo (Louis), Nicole Clendenen (Alexis Hartová), Corina Marie (Heather), Deborah Brown (Diane), Sarah Rush (Lois Bostwicková), Dennis Fimple (Willy Kramer), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: trailery