DVD HIT – Malý indián

 

Společnost Intersonic se rozhodla po vzoru Vapetu, Mida a dalších distribučních společností prodávat vybrané filmy na novinových stáncích jako svou edici s názvem DVD HIT za příjemných 49,- Kč. Dnes vyšel film Malý Indián

 

Animovaný příběh malého hrdiny Patoruzita. Příběh o malém chlapci a jeho rodině, kteří žijí v Patagonii. Patoruzita zachrání život malému koníkovi Pamperitovi před velkým požárem a stanou se nerozlučnými kamarády. Patoruzito je potomkem původních obyvatelů – Patoruzků a proto je předurčen, aby se stal vládcem. Ale má i odpůrce, kteří se snaží jeho vyvolení překazit. Spojí se s nimi archeolog Feguson, který slídí po památkách starých indiánských kultur. Korunování malého Patoruzita se má odehrát ve ztraceném údolí, kam by se Ferguson rád dostal, aby mohl ukojit své vědecké ambice. Proto se spojí s těmi, kteří založili lesní požár, při němž málem zahynuli Patoruzito a Pamperito. Navíc musí malý Patoruzito vykonat řadu zkoušek, aby prokázal svou odvahu. Například přinést kouzelný modrý kámen Tehuelků z vulkánu. Na cestě ho provází kamarád Izzidorito, který ale odvahy moc nepobral a navíc se snaží na všem vydělat nebo získat pro sebe nějaký prospěch. Na cestě napadne Patoruzita nebezpečná divoká puma, ale zachrání ho malá Indiánka Malen, jejíž dědeček je mudrcem kmene a strážcem tajemné jeskyně.

Pohádka místy připomíná předvolební agitaci strany Zelených. Hlášky typu: Všichni jsme součástí jednoho systému. Tento systém se nesmí narušit. nebo My a příroda jedno jsme jistě zanechají v duších malých dětí jasné ekologické poselství. Také snaha malého indána stát se vládcem a intriky jeho nepřátel připomínají tuhý politický boj. Možná je to dobrá příprava na budoucí nelehký život v dnešní složité společnosti, já bych ale svým dětem něco takového rozhodně v zájmu jejich duševního zdraví nepustila.

Film je doplněn řadou pěkných melodických písniček, které jsou však nazpívány ve španělštině a nebyly předabovány. Řešením je zapnout si české titulky.

Originální název: Patoruzito
Žánr: Animovaný, Pro děti, Muzikál
Země původu: Argentina
Rok vzniku: 2004
Délka: 75 minut

Režie: José Luis Massa
Scénář: Dante Quinterno, Axel Nacher, Omar Quiroga

Hrají: Lucila Gómez, Lionel Campoy, Hernán Chiozza, Claudio Martínez, Noemí Morelli, Florencia Otero

Produkce: Pablo Bossi, Juan Pablo Buscarini
Střih: Adri Martinez
Hudba: Eduardo Frigerio
Zvuk: Diego Arancibia
Vizuální efekty: Nicolás Fernández, Maria Ines Borgnino, Claudio Langsam, Juan José Sánchez

DVD obsahuje český a slovenský dabing 5.1, české, slovenské a maďarské titulky.
Typ disku: DVD9
Region: 2
Obraz: barevný, 16:9, MPEG2, PAL
Zvuk: DD CZ 5.1, DD SK 5.1, DD HU 5.1, DD ESP 5.1
Titulky: CZ, HU

Bonusy: Trailer, Fotogalerie, Z naší nabídky.

© 2004 Latido, Intersonic

Příbuzné texty

• DVD HIT 01/2007 – Fantomas