Reflex – Oceány 1

Ani tento týden nejsme ošizeni o možnost z pohodlí domova poznávat exotické kouty světa. Tentokrát nám další seriál BBC, vydávaný za podpory týdeníku Reflex, přináší pohled pod hladinu. Ve čtvrtek 30. července 2009 jsme za 49,- Kč mohli na pultech najít DVD Oceány 1. Disk obsahuje první dva díly z kompletu 4 DVD – Cortézovo moře a Jižní oceán. Objevte tajemství světů pod vodou. Skryté příběhy mořských hlubin.

Spolu s týmem vědců a dobrodruhů se vydejte na fascinující cestu přes světové oceány. Tento seriál vám představí jedinečný svět podmořskými vlnami, od ledem pokrytého Severního ledového oceánu až k hluboko ponořeným jeskyním u Mallorcy. Jedna z nejrozsáhlejších a současně nejméně prozkoumaných oblastí planety – to jsou oceány!

1. díl: Cortézovo moře(49:38 min.)

Výběr kapitol 1. dílu

Toto moře představuje unikátní vodní ráj, plný velryb a delfínů, jenž je však v poslední době ohrožen rozšířením obrovského masožravého kalmara. Při náhodném setkání podnikne tým také průkopnické zkoumání jednoho z největších dravců světa – vorvaně.

2. díl: Jižní oceán(49:51 min.)

Výběr kapitol 2. dílu

Skupina vědců se pouští do vod Jižního oceánu, aby zjistili, proč se jeho části oteplují dvakrát rychleji než zbytek světových oceánů. Tento jev má velmi negativní dopad na podmořské lesy chaluh. Jižní oceán nabízí také unikátní prostředí vraků lodí, v nichž se zdržují tajemní mořští živočichové, kteří normálně žijí stovky metrů pod hladinou.

Žánr: Přírodovědný dokument

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2008

Délka: 100 minut

Původní název: Oceans: Sea of Cortez / Southern Ocean

Režie: Penny Allen

Produkce: Daniel Barry, Matthew Gyves, Matthew Dyas, Hannah Robson, Milla Harrison, Penny Allen

Vedoucí výroby: Anne Laking

Producent série: Helen Thomas

Supervize: Dr. Nic Flemming

Kamera: Scott Tibbles, Michael Pitts, Malcoml Ludgate, Luke Inman, Nick Fletcher, Ian Kellett

Společnost: BBC / 2 entertain / Discovery Channel

Vypravěč: Mark Halliley

Menu DVD

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný

Nastavení