Filmag zábava – Quest: Souboj cti

V pátek 21. srpna 2009 přinese edice Zábava vydavatelství Filmag milovníkům JCvD druhou šanci, neboť řada se dostala na Quest – Souboj cti za 45,- Kč. Pocta bojovému umění, se kterou už jsme měli možnost se potkat.

Unesený, prodaný do otroctví, přinucený bojovat! Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je Chris, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá a spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku.

 

Dobbs ho však vysadí na siamském ostrově, kde ho prodá do otroctví starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne Chrisovi dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata.

 

Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vymyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, dosud neporažený mongolský válečník Khan.

 

S tou poctou to asi nebude zrovna žhavé, diváky film příliš nenadchnul:

Většinou neatraktivní, trhaně zpomalované a choreografií nepříliš vydařené boje korunuje finální duel s mírou hovadství 8 (na stupnici 1 – 10, přičemž 10 je absolutně zhovadilej a dementní souboj). Film obsahuje tolik zpomalovaček, že bez nich by trval sotva 40 minut. Nejvíc mě odrovnal Skot "kickboxující" v sukni!

Van Damme zde potvrdil konec své "zbytečné" herecké kariéry, i když mu někdo povolil i režírovat. Roger Moore je velké zklamání. Jeho postava je špatně napsaná a on sám o sobě nepodává dvakrát oslnivý výkon.

 

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: USA

Rok vzniku: 1996

Délka: 91 minut

Původní název: The Quest

Světová premiéra: 19. dubna 1996 – Turecko

Premiéra v kinech ČR: 15. srpna 1996

Režie: Jean-Claude Van Damme

Scénář: Frank Dux, Jean-Claude Van Damme, Steven Klein, Paul Mones

Produkce: Jason Clark, Moshe Diamant, Robert Hackl, Peter MacDonald, Jack Frost Sanders, Eugene Van Varenberg

Hudba: Randy Edelman

Kamera: David Gribble

Společnost: MDP Worldwide / Selima Films AVV / Signature Pictures / Universal Pictures

Natáčeno: Montréal, Québec, Kanada / Thajsko

Hrají: Jean-Claude Van Damme (Christopher Dubois), Roger Moore (Lord Edgar Dobbs), James Remar (Maxie Devine), Janet Gunn (Carrie Newtonová), Jack McGee (Harry Smythe), Aki Aleong (Khao), Louis Mandylor (Riggi), Chang Ching Peng Chaplin (mistr Tchi), Ryan Cutrona (důstojník O Keefe), Shane Meier (Red), Matt Lyon (Billy), Jen Sung Outerbridge (Phang – bojovník ze Siamu), Peter Wong (čínský bojovník), Kitao Koji (Sumo Wrestler), Habby Heske (německý bojovník), César Carneiro (brazilský bojovník), Takis Triggelis (francouzský bojovník), Azdine Nouri (turecký bojovník), Stefanos Miltsakakis (řecký bojovník), Peter Malota (španělský bojovník), Winston Ellis (africký bojovník), Ong Soo Han (korejský bojovník), Brick Bronsky (ruský bojovník), Ip Choi Nam (korejský bojovník), Mike Lambert (skotský bojovník), a další

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3 (1,33:1)

Bonus: žádný