Codi – 5. dimenze 2. DVD – Mysl ovládající hmotu

Dnes v úterý 18. srpna 2009 jsme se dočkali dalšího – již druhého – disku z kolekce 6 DVD "Brána do světa záhad" vydavatelství Codi. Za 49,- Kč se můžete stát majiteli pokračování s názvem 5. dimenze – Mysl ovládající hmotu.

Vědecká a paranormální poznání – Odhalená pravda.

Ovlivňují tento svět nadpřirozené síly? Tisíce lidí věří, že ano a vědci z celého světa se snaží objevit pravdu o záhadných úkazech. Je možné číst myšlenky jiného člověka? Kontaktovat mrtvé? Být zrozen v jiném životě? Každá kultura v historii má příběhy a mýty o neznámu – jsou založené na skutečnosti nebo na fikci? Jak nám může věda pomoci zodpovědět tyto otázky? Šest hodinových dílů seriálu sleduje, jak se věda staví k paranormálním jevům, prezentuje neobvyklé reportáže z celého světa a nabízí vysvětlení předních vědců, skeptiků a stoupenců. Je to vzrušující jízda – pokud bychom dokázali existenci těchto tajemných sil, museli bychom zrevidovat známé zákony vesmíru. Vstupte do páté dimenze a uvidíte svět v úplně novém světle.

Epizoda 2: Mysl ovládající hmotu Dokáže vědomí člověka ovlivňovat hmotu? Mnoho lidí v průběhu dějin tvrdilo, že tyto úžasné schopnosti mají. Od Uriho Gellera k Davidu Copperfieldovi – ale nejsou to jen kouzelnické triky? V šedesátých letech v Rusku jedna žena popřela vědeckou logiku tak, že hýbala předměty pouze silou své mysli. Ve Francii ovládají roboty spící pokusné osoby. Dosud nikdo nebyl schopen dokázat existenci těchto podivných sil. Vědci v laboratořích Princetonské university, pracující na projektu Globálního vědomí, možná získají klíč ke skrytým silám mysli na celosvětové úrovni.

 

 

Údaje o DVD:

Původní název: 5th Dimension – Mind Over Matter 

Zvuk: 2.0 česky (Alfréd Strejček)

Titulky: žádné

Délka: cca 50 minut

Obraz: barevný/černobílý DVD5 4:3

Bonus: žádný