Levné knihy – válečná epopej Blokáda

V současné době se na pultech Levných knih objevil první díl slavné ruské epopeje Blokáda. Jedná se o výprodej filmu vydaných společností Řitka video sro. Původní cena jednotlivého dílu činila 185,– Kč, aktuální je 49,– Kč. Na první pohled to může být zajímavá nabídka, ale má to háček. A to ten, že pokud byste chtěli mít celou sérii, nemáte nikde záruku, že se Vám za stejnou cenu podaří koupit i zbývající díly epopeje.

Blokáda
(Blokada 1: Luzhskij rubezh)

Žánr: válečný
Země původu: Rusko

Celková délka epopeje: 348 minut

1. díl – Luga – hranice obrany (1973), 109 minut
2. díl – Pulkovsky meridian (1973), 76 minut
3. díl – Leningradský metronom (1977), 102 minut
4. díl – Operace ‚Jiskra‘ (1977), 61 minut

Obraz: 4:3 barevný
Zvuk: česky 2.0

Režie: Mikhail Yershov
Hrají: Yuri Solomin, Yevgeni Lebedev, Irina Akulova, Vladislav Strzhelchik, Aleksandr Razin, Boris Gorbatov, Mikhail Ulyanov, Juozas Budraitis, Vladimir Zeldin, Sergei Kharchenko, Roman Gromadsky, Aleksei Presnetsov, Daniil Sagal, Danuta Stolyarskaya, Stanislav Fesyunov

Na motivy stejnojmené knihy Alexandra Chakovského. Příběh vypráví o nejtragičtějších stránkách Velké vlastenecké války při obléhání Leningradu mezi Zářím 1941 a Lednem 1943, o velké bitvě o město, dění na velitelství, každodenním životě v první linii a heroických pracovních výkonech obyvatel Leningradu v obléhaném městě.

Do hlavních rolí byla obsazena špička českého dabingu: Jiří Prágr, Bohuslav Kalva, Václav Mareš a Petr Gellnar.

Bonus: Jak se dabovala blokáda
Hovoří Jaroslav Sypal, Petr Gellnar, Václav Mareš