Levné knihy – filmy podle komiksů manga

Jak nejlépe popsat komiks manga? Pochází z Japonska a je charakteristický postavami s velkýma očima. Náměty příběhů jsou rozličné, jsou inspirovány např. sci-fi, pohádkami, mytologií či detektivkami, mají zvláštní poetiku, kreslené postavy jsou nezvykle roztomilé. Jednotlivé příběhy jsou rozkresleny do velkého množství stránek čítajících až několik stovek, důraz je kladen na vykreslení nálady postav. Co se týká země původu, v Japonsku jsou k dostání všude a čtou je také všichni.

Jen pro zajímavost, veletrh těchto komiksů se tento víkend uskutečnil v Paříži a např. na německém trhu vydavatelství zaměřená na komiksy 80 % svého obratu dosahují právě z prodejů komiksů manga.

Vlk samotář a mládě je komiks manga napsaný Kazuem Koikem a nakreslen Gosekim Kojimou. Když byl poprvé uveden v Japonsku na trh v roce 1970, prodalo se okamžitě 8 milionů výtisků pro jeho silný epický samurajský příběh a pro jeho neoblomné a strašlivé zobrazení násilí během Tokugawovy epochy. Příběh byl rozpracován do 28 dílů, každý měl více než 300 stran (celkově přes 8700 stran).

Vlk samotář a mládě
zachycuje příběh Ogami Ittō, šogúnského kata, který používá Dotanuki bojový meč. Ogami Ittō byl zneuctěn falešným obviněním od Yagyu klanu a byl donucen jít cestou vraha. Společně se svým tříletým synem Daigoro požadují pomstu na klanu Yagyu a jsou známi jako Vlk samotář a mládě.


Námezdný zabiják/ Vlk samotář a mládě

(Kozure Ôkami: Kowokashi udekashi tsukamatsuru)

Žánr: akční
Země původu: Japonsko
Rok vzniku: 1972
Délka: 83 min
Jazyk: japonština
Titulky: české
Cena: 99,– Kč

Režie: Kenji Misume
Hrají: Tomisaburo Wakayama, Fumio Watanabe, Tomoko Mayama, Shigeru Tsuyuguchi, Tomoo Uchida, Taketoši Naitó, Yoshi Kato, Yoshiko Fujita, Reiko Kasahara, Akihiro Tomikawa, Kauji Sokiyamo, Teruo Macujama

Legendární série Vlk samotář a mládě podle komiksu Kazua Koikeho, autora předlohy filmu Lady Snowlood. Intriky, zášť a závist způsobí, že Ogamiho rodina je vyvražděna a on sám se vydává pouze s malým synkem cestou pomsty a života námezdného zabijáka.

Řeka smrti
(Kozure Ôkami: Sanzu no kawa no ubaguruma)

Žánr: akční
Země původu: Japonsko
Rok vzniku: 1972
Délka: 81 min
Cena: 99,– Kč

Režie: Kenji Misumi
Hrají: Tomisaburo Wakayama, Kayo Matsuo, Akiji Kobayashi, Minoru Ohki, Shin Kishida, Shogen Nitta, Kanji Ehata, Katsuhei Matsumoto, Akihiro Tomikawa, Izumi Ayukawa, Ima Masaki

Ve druhém filmu ze série Vlk samotář a mládě hlavní hrdina Ogami Itto bojuje se skupinou ženských ninja zaměstnaných v klanu Yagyu, a musí zavraždit zrádce, který plánuje zaprodat jeho klanové tajemství členům Shogunate, který je chráněn třemi Bohy smrti.