Codi – Erwin Rommel – 2. díl: Poražený

Aktuálně se na stránkách vydavatelství Codi objevil seznam dalších plánovaných titulů. Hned ve čtvrtek 20. srpna 2009 to bude pokračování edice Druhá světová válka s číslem 24 i pokračování osudů polního maršála, zvaného "Pouštní liška". Na řadě je Erwin Rommel – poražený (2. díl).

Erwin Rommel, německý polní maršál, pravděpodobně nejznámější německý velitel z období druhé světové války, oblíbený ve své vlasti a uznávaný i svými nepřáteli. Vážil si ho jeho největší oponent, polní maršál Sir Bertram Montgomery, uznával jej britský ministerský předseda Sir Winston S. Churchill.

Jaký byl ve skutečnosti, jaký byl jeho vztah k nacismu a k Hitlerovi, jak se choval ke svým podřízeným, na to odpovídá třídílný dokument "Skutečný Rommel" jenž nám oblíbeného hrdinu německých i spojeneckých filmových týdeníků zvaného "Pouštní liška" představuje z mnoha výpovědí jeho spolubojovníků, podřízených, rodiny i přátel.

Německo-italské jednotky na severoafrickém pobřeží jsou špatně zásobovány. Začíná se projevovat britská námořní převaha, která nedovoluje dopravovat německým jednotkám dostatečné množství zásob, techniky a nové vojáky – Německo navíc má velké problémy v Rusku.

Přesto získává Afrikakorps velké vítězství, obsazují Tobruk, který hrdinně bránily nejprve úspěšně australské jednotky, později neuspěšně britské.

Ale spojenci získávají vzdušnou převahu a karta se obrací. Německé jednotky jsou ničeny ze vzduchu i ze země. Spojenecké síly porážejí Wermacht u El Almeinu v bitvě, která je považována za jednu z rozhodujících bitev II. světové války.

Rommel je nucen ustoupit a přes výslovný rozkaz Adolfa Hitlera se rozhodne zachránit své zbývající vojenské síly a evakuovat je z Afriky. Svému vůdci Adolfu Hitlerovi je však stále oddán a věří mu…

Žánr: Dokument / Válečný

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: 

Titulky: 

Obraz: 

Bonus: