Amercom – Encyklopedie II. světové války 26 – Vzdušná válka nad Německem – 1. část

Dnes v pondělí 24. srpna 2009 je na řadě další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 26. Přílohové DVD nese název Vzdušná válka nad Německem – 1. část a obvyklá cena kompletu je 99,- Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Operace "Husky". Kapitoly Historie jsou nazvány – Italské letectvo v bojích nad Sicilií, Operace "Mincemeat", Přípravy na obranu Sicílie, Operace "Husky"m Dobytí Sicílie. Sekce Militarie nabízí Dělostřelectvo 1939-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi září a října 1942.

 

Bombardovací svaz

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Snaha o dobytí Krymu, Bitva o Sevastopol, Boje v okolí Charkova.

 

Výsledek letecké bitvy o Británii

Obsah DVD:

Na počátku 2. světové války stála Británie proti Německu osamocena, později jí osud seslal pomoc v podobě USA. Spojenci však čelili pochmurným vyhlídkám. Hitlerova vojska opanovala velkou část Evropy. Když Američané vstoupili do války, stáli již Němci před branami Moskvy. Spojence čekaly nesnadné a vyčerpávající zkoušky. Pustili se do vzdušné války, aniž tušili, jak se bude vyvíjet. Spojovalo je pouze pevné odhodlání vytrvat a bojovat proti nacistickému Německu všemi možnými způsoby. Neznali možnosti svého nepřítele a nevěděli, čeho je schopen. Brzy se na vlastní kůži přesvědčili, jakou silou Hitler disponuje.

 

Menu DVD

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: 52 minut

Původní název: Battlefield: Airwar over Germany

Volba kapitol

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3

Bonus: žádný

Nastavení