Atypfilm – Sprejeři (Na život a na smrt, Quality of Life)

Společnost Atypfilm, která vstoupila na trh levných DVD 17.4.2008, původně oznámila některé další tituly. Ovšem mimo tento předběžný plán se na pultech má objevit celá řada dalších filmů, aktuálně hned ve středu 14. května 2008 to budou Sprejeři v ceně 42,- Kč. Na stránkách Atypfilmu běží upoutávka pod názvem Na život a na smrt, ale v jejich e-shopu je opět použit první název. Pozor, později znovu vydáno pod původním názvem Quality of Life, pod nímž vyšlo již dříve jinde.

Příběh o sprejerech, výtvarných vášních, přátelství a vlastních životech.

Michael "Dědic" Rosario a Curtis "Zbytečnej" Smith patří mezi nejaktivnější a nejtalentovanější malíře graffiti v sanfranciské čtvrti Mission. Ve věku deseti let, kdy mladí přátelé zoufale hledají slávu i svou vlastní identitu, začínají popisovat svými jmény městské objekty v okolí. Za více než deset let se z nich stane výborný tým pouličních umělců. Oba tajně vyzdobí betonové a ocelové plochy po celé oblasti zátoky v San Franciscu. Nicméně, když jsou za své malby Dědic i Zbytečnej zatčeni, odhalí se jejich tajné identity a jejich umělecké výtvory jsou náhle poškozeny. I když mají oba nahradit škody a navíc jim hrozí vězení, bojují za prosazení svých výtvarných vášní. Hrozí, že cesty, které si vybrali, rozdělí jejich celoživotní přátelství a nakonec i jejich životy.

Podrobnější informace například tady nebo zde.

Žánr: Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 2004

Délka: 85 minut

Premiéra v kinech ČR: 30. listopadu 2006

Původní název: Quality of Life / Against the Wall

Režie: Benjamin Morgan

Scénář: Benjamin Morgan, Brant Smith, Brian Burman , Tom Mullowney, Clay Butler, Aron Coleite

Produkce: Kevin Heverin, Darrell M. Lee, Benjamin Morgan, Steve Popper, Meika Rouda, Brant Smith, Jennifer Stewart

Hudba: Count

Kamera: Kevin Robertson

Společnost: Relentless Company

Hrají: Lane Garrison (Michael Heir Rosario), Brian Burnam (Curtis Vain Smith), Luis Saguar (Joel Pops Rosario), Mackenzie Firgensová (Lisa), Fred Pitts (Robert), Andrew A. Rolfes (úředník Charles), Tajai (Dino), Bryna Weissová (babička), Ezra Stanley (Kid), Daniel Chacón (Stray), James Duisenberg (vedoucí obchodu)

 

Údaje o DVD (no popravdě, na stránkách vydavatele se nic moc nedozvíte):

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9 (Letterbox)

Bonus: upoutávka