Filmag seriál – Čtyři z tanku a pes DVD 4

Recyklovatelné DVD z vydavatelství Filmag se seriálem Čtyři z tanku a pes v pořadí již čtvrté vyšlo dnes ve čtvrtek 15. listopadu 2007. Čeká nás ještě dalších 6 DVD po 35,– Kč. Celková cena seriálu na deseti DVD tak bude 350,– Kč.

 

Třetí disk obsahuje další dva díly:

7. Rozcestí

8. Mořský břeh

Rozcestí je místo, kde se kříží cesty. Rozdělila se zde i cesta tankisty Janka a Marusji. Zbyl mu po ní jen dopis, který mu napsala již ve vojenském lazaretu. A nyní mu ho osobně předala. Vyznává mu v něm lásku. Dřív než si ho mohl přečíst, musí vyrazit s ostatními spolubojovníky na další cestu, tentokrát do Kolobřehu.

Je-li třeba provést ve válce přesun, je nutné využít jakékoliv dostupné vozidlo. Třeba i maringotku frontového cirkusu s malým zvěřincem. Taková situace je v životě tankistů nezvyklá a je to příležisost k seznámení s osazenstvem cirkusu. Po cestě však dojde k nehodě a při opravě kola dojde ke střetu se skupinou fašistů. Díky prozíravé strategii se podaří početně silnější oddíl německých vojáků zajmout.

Po tomto úspěchu se osádka zúčastní večerního představení cirkusu. Manželka ředitele – lidová umělkyně Nataša z Taškentu, zazpívá píseň radistky, kterou už známe z podání Lidky. Janek je však celý nesvůj. Rád by co nejdříve vyrazil znovu na cestu za velitelem Olgierdem.

Při další cestě Janek náhodou spatří z okna maringotky jejich tank Rudý. Stojí na poli začerněný od kouře. Osádka se rychle rozloučí s cirkusáky a spěchají k tanku. Zjistí však, že tank je zničený zásahem protitankového děla. Co však je horší, při zásahu zahynul i jejich velitel poručík Olgierd Jaroš.

Menu DVD

Tank Rudý je určen k demontáži a k likvidaci. Osádka má možnost získat nový, modernější tank přímo z továrny. Tuto nabídku však odmítne a raději se pokusí poškozený tank opravit, tak aby se mohl dostat až do cíle své cesty.