Filmag seriál – Čtyři z tanku a pes DVD 3

Včera v pátek 9. listopadu 2007 vyšlo již třetí DVD z edice časopisu Filmag se seriálem Čtyři z tanku a pes označené 3. DVD. Jako minule, opět v provedení ecodisc, který tentokrát obsahuje pátý a šestý díl seriálu. Celkem vyjde 10 DVD po 35,– Kč. Celková cena seriálu na deseti DVD bude 350,– Kč.

  

Třetí disk obsahuje další dva díly:

5. Rudý, Med a kříže

6. Most

Být tankistou neznamená jen řídit tank a střílet z něj, ale také se o něj starat o technický stav bojového vozidla. Čas od času je proto nutné zastavit a poutahovat povolené šrouby, naolejovat převody a vyčistit hlavně. A také vojáci se musí umýt a najíst. Během těchto chvilek si může Janek zaběhnout do štábu popovídat s radistkou Lidkou. Mezitím se na něj přišla podívat krásná rusovlasá Marusja. Když se dozví, že šel do linie, jde mu v ústrety. Pole přes které šli s Gustíkem ráno do štábu, bylo přikryto mlhou, nyní však mlha opadla. Janek netuší, že v lesíku na kraji pole je skryt německý ostřelovač. Marusja to ví a proto chce Janka varovat. To se jí podaří, sama však neunikne ostřelovačově kulce, která jí zasáhne do ramene. Janek ostřelovače zneškodní a Marusju ošetří. Pak ji předá šoférovi aby ji odvezl do nemocnice. Při návratu k posádce najde Gustíka, kterému ostřelovač prostřelil ešus s polévkou, která mu vytekla na záda.

Po návratu k posádce si Janek získá zasloužené uznání od svých spolubojovníků za zastřelení německého záškodníka. Na počest raněné Marusji a barvy jejích vlasů je tank pojmenován jako RUDÝ.

Bojové scény z dobývání obsazeného města jsou velmi realistické a díky tomu, že seriál byl černobílý a řada scén je dnes již poškozená, některé záběry působí dojmem dobového dokumentu.

Po bitvě pod Studzjankami zůstalo na válečném poli 18 polských tanků a mnoho vojáků tam padlo. Ale první tanková brigáda polských hrdinů zničila čtyřicet tanků a obrněných děl. Všichni čtyři členové osádky tanku dostali vyznamenání válečný kříž. A Šarik dostal od plukovníka věnec buřtů.

Menu DVD

Hudba: Adam Walacinski

Text písně: Agnieszka Osiecka, Wiktor Woroszylski

Zpěv: E. Fetting

Scénografie: Zdislaw Kielanowski, Wieslaw Sniadecki

Kostýmy: J. Kozminska, A. Wasilewska

Konzultanti: plk. Mateusz Lach, Mjr. Wladyslaw Chamielec

Cvičitel policejního psa Šarika: L. Sosnowicz

 

Film byl realizován za pomoci polského vojska