Amercom – Encyklopedie II. světové války 27 – Vzdušná válka nad Německem – 2. část

I dnes v pondělí 7. září 2009 pokračuje dalším dílem Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom, dočkali jsme se pořadového čísla 27. Přílohové DVD nese název Vzdušná válka nad Německem – 2. část a obvyklá cena kompletu je 99,- Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Snaha o dobytí Krymu. Kapitoly Historie jsou nazvány – Situace na východní frontě – zima a jaro 1942, Činnost na severozápadním úseku fronty, Činnost na jihozápadním úseku fronty, Boje v okolí Charkova, Snaha o dobytí Krymu, Bitva o Sevastopol. Sekce Militarie nabízí Letadla 1941-1942. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi listopadu 1942.

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Letní Hitlerova ofenziva, Operace „Blau", Tanky v ruských stepích.

Obsah DVD:

Zatímco na britská města a přístavy padaly bomby, pracovali Spojenci na přenesení vzdušné války nad Německo. Vyvinuli nové zbraně, zdokonalili taktiku a přenesli válku do samého srdce Německa. Na počátku roku 1943 se pak spojenečtí vůdcové setkali na konferenci v Casablance a dohodli se, jak budou ve válce postupovat. Jedním z přijatých opatření byly i intenzivní nálety na Třetí říši, které měly provádět vzdušné síly Velké Británie i Spojených států. Němci byli dotlačeni k zoufalé obraně svých lehce zranitelných měst. Všemožně se snažili čelit spojenecké vzdušné hrozbě, avšak kostky byly vrženy a spojenečtí letci postupně získávali převahu.

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 54 minut

Původní název: Battlefield: Airwar over Germany

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3

Bonus: žádný