DVD HIT – Fantomas se zlobí

 

Pokračování edice Intersonicu s názvem DVD HIT vychází jak vidno se zhruba měsíční periodicitou. Takže pokud jste už nedoufali, že se dočkáte druhého dílu Fantomase za 49,- Kč, pak se nakonec přece jen dočkáte v sobotu 10. listopadu 2007, kdy s číslem 03/2007 vychází Fantomas se zlobí.

 

Zločinec musí být polapen, potrestán a zbaven své masky! Strhne mu ji Jean Marais nebo Lous de Funes? 

 

Zdá se, že komisař Juve Fantomase jednou pro vždy zlikvidoval. Opak je však pravdou. Při slavnostním ceremoniále odevzdávání řádu čestné legie do rukou nejudatnějšího muže Francie, pošle komisaři své blahopřání i Fantomas. Mezitím zákeřně unese významného vědce – profesora Marchana, aby s jeho pomocí vytvořil novou nebezpečnou zbraň, s jejíž pomocí by ovládl celý svět. Nebezpečí hrozí i profesorovi Lefébrovi, který s Marchanem spolupracoval na novém typu zbraně, založené na telepatickém ovládaní na dálku. Je tu však odvážný novinář Fandor a nepostradatelný komisař Juve, odhodlaný bránit své právo na vyznamenání a důvěru, která mu byla svěřená. Rozhodne se proto zásadně změnit metody vyšetřování… 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pronásledování rafinovaného Fantomase přivádí tentokrát komisaře Juvea, novináře Fandora a jeho snoubenku Helenu do Říma, kam je svolán významný vědecký kongres. Hvězdou tohoto kongresu má být profesor Lefebvre, vědec zabývající se výzkumem v oboru hypnózy. Jeho objevy jsou tak převratné, že se dá předpokládat, že Fantomas bude mít o stařičkého vědce zájem a postará se o jeho zmizení. K únosu skutečně dojde, ačkoli určit toho pravého profesora mezi třemi navlas stejnými je pro komisaře Juvea úkol nelehký. Při pronásledování má Fantomas jen malou naději na únik, avšak co on má všechno k dispozici? 

 

Vzpomínáte si ještě na muže se třema rukama, z nichž dvě se vzdávají a třetí na vás míří zpod pláště pistolí? To byl jeden z geniálních nápadu komisaře Juvea, který měl zasáhnout Fantomase v jeho stylu. Tam, kde selhala hrubá síla, je třeba přijít s technickými inovacemi. A i když se to nezdá, nakonec tyto „vychytávky“ zachrání Fantomasovým pronásledovatelům život a pomohou jim dostat se z jeho zajetí. 

 

 

 

Žánr: Komedie / Krimi / Dobrodružný / Fantasy 

Země původu: Francie / Itálie

Rok vzniku: 1965

Originální název: Fantômas se déchaîne

Délka: 95 minut

Světová premiéra: 8. prosince 1965 – Francie

Režie: André Hunebelle

Námět: Pierre Souvestre, Marcel Allain (román)

Scénář: Pierre Foucaud, Jean Halain

Produkce: Paul Cadéac, Alain Poiré

Hudba: Michel Magne

Kamera: Raymond Pierre Lemoigne

Střih: Jean Feyte

Kostýmy: Mireille Leydet

Společnost: Société Nouvelle des Établissements Gaumont / P.A.C. / Da Ma Produzione / Victory Film / Story Film

Natáčeno: Paris Studios Cinéma, Billancourt, Hauts-de-Seine, Francie / Řím, Lazio, Itálie

Hrají: Jean Marais (Fantômas / Fandor / profesor Lefèvre), Louis de Funès (komisař Juve), Mylène Demongeot (Hélène), Jacques Dynam (Bertrand), Robert Dalban (redaktor ‚Point du Jour‘), Albert Dagnant (profesor Marchard), Christian Toma (inspektor), Michel Dupleix (inspektor), Olivier De Funès (Michou), Florence Blot, Robert Le Béal (ministr), Pietro Tordi (president ambasády), Henri Attal, Dominique Zardi, Jacques Marin, a další

 

 

 

Údaje o DVD:  

 

 

 

Zvuk: FR 2.0, CZ 2.0

Titulky: CZ

 

 

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Typ disku: DVD5

Přístupnost: 12

Region: 2

Bonus: trailer, fotogalerie, filmografie

 

 

 

© 1965 Gaumont