Vapet dětem – Malí hrdinové

 

V sobotu 3. listopadu 2007 vyšla další animovaná pohádka v edici Vapet dětem. Jmenuje se Malí hrdinové a stojí 38,- Kč.

 

 

Pejsek Ťapka je sice malý, ale odvaha mu nechybí. Se svými kamarády králíčky musí zachránit před zlými pytláky všechna zvířátka v lese. Ťapka je prostě hrdina. Čeká vás animované dobrodružství pejska Ťapky a jeho kamarádů. 

 

Ťapka je pejsek správce lesa. Správce je dědeček malé Andulky. Ťapka má na starosti hlídat dům, ale zdá se mu to málo zodpovědný úkol. Rád by se stal hrdinou. Podobně jako pan Sova, který je strážcem lesa. Ten krouží nad stromy a hlídá, aby se zvířátkům nic zlého nestalo. Umí pomoci činem i radou. 

 

Žánr: Animovaný / Rodinný

Země původu: Maďarsko / USA / Německo

Rok vzniku: 1997

Délka: 76 minut

Originální název: Tiny Heroes / Bobo und die Hasenbande 2 – Abenteuer im Wald

Režie: Jozef Gémes, Jenõ Koltai

Námět: Ray Goldrup

Scénář: Forrest S. Baker III, Scott Murphy

Produkce: Forrest S. Baker III, Bornála Mezei, Don A. Judd

Hudba: Alan Williams

Střih: Forrest S. Baker III, Stephen L. Johnson

Společnost: Feature Films for Families / Panima Workshop / Pannónia Filmstúdió / Kutya Productions, Inc., Porchlight Entertainment

České znění: Inka Šecová, Michaela Kunická, Tomáš Racek, Milan Slepička, Dalimil Klapka, Magda Malá, Pavel Tesař, Tomáš Malík, Jana Mařasová, Zbyšek Pantůček, Adéla Pristášová, Andrea Elsnerová, Zuzana Vejvódová, Kristýna Jelínková, Petra Jindrová, Karel Richter, Zdeněk Dolanský

 

Údaje o DVD:  

 

Zvuk: česky 2.0, slovensky 2.0, anglicky 2.0

Typ disku: DVD 5

 

Kvalita filmu je nevalná, barvy se jakoby vpíjejí do sebe a obraz je znečně neostrý. Je to škoda, protože samotná pohádka je docela roztomilá, i když trochu přitažená za vlasy.