Filmhouse – Asterix a Galové

Ve středu 16. září 2009 nás čeká v obálce s logem společnosti Filmhouse další kousek ze série animovaných adaptací příběhů galských hrdinů Asterix a Galové za 50,- Kč.

Všechny galské vesnice jsou okupovány Římany – až na jednu. Její obyvatelé totiž disponují kouzelným nápojem, který jim dodává nadlidskou sílu. A mají Asterixe. Vzrůstem malého, ale mimořádně chytrého válečníka, který nad nepřáteli nevítězí jen silou, ale především lstí.

 

 

Zrádný římský velitel legionářského tábora se o lektvaru dozví od svého špiona a chce tajné galské zbraně zneužít, aby svrhnul Cézara a usedl na jeho místo vládce Říma.

 

 

 

Jenže zajatý Asterix má trochu jiné plány. Ačkoli se velitel kouzelného nápoje dočká, nadlidské síly z něj rozhodně nenabude.

 

 

A opět pár znaleckých postřehů, vypůjčených z diskusních příspěvků:

 

Tohle je nejstarší filmová adaptace nejstaršího komiksu s Asterixem. Proto taky vypadají postavy trochu jinak, než v pozdějších filmech.

 

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Země původu: Francie / Belgie

Rok vzniku: 1967

Délka: 64 minut

Původní název: Astérix le Gaulois

Režie: Ray Goossens

Námět: René Goscinny, Albert Uderzo (komiks)

Scénář: Willy Lateste, Jos Marissen, László Molnár

Produkce: Raymond Leblanc

Hudba: Gérard Calvi

Společnost: Dargaud Films / Belvision

Hrají: hlasy vpůvodním znění – Roger Carel (Astérix), Jacques Morel (Obélix), Lucien Raimbourg (Panoramix), Pierre Tornade (Abraracourcix), Jacques Jouanneau (Assurancetourix), a další

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (1,66:1)

Bonus: žádný