Zlatý fond č. 13/2006 – Babička

Edice Zlatý fond vychází již po třinácté a jejím obsahem je tentokrát adaptace klasického románu české literatury, který všichni dobře známe již ze základních škol – Babička.

Babička byla zfilmována několikrát, například již roku 1921 se o interpretaci pokusila režisérka Thea Červenková, kde roli babičky ztvárnila herečka Ludmila Innemannová. Zlatý fond přináší filmovou verze z roku 1940. Premiéra se konala 15. listopadu 1940. Moudrost a laskavost stáří v adaptaci nejslavnějšího českého literárního díla. V době okupace vznikla nejúspěšnější adaptace nejčtenějšího románu u nás. Obrazy z venkovského života inspirované vzpomínkami spisovatelky na vlastní dětství.

Hlavní roli ztvárnila Terezie Brzková, která u divadla působila již za Rakousko – Uherska. Scénář napsali podle románové předlohy Boženy Němcové Karel Hašler a Václav Wasserman. Režie se ujal František Čáp.

Ve filmu dále hrají Světla Svozilová, Karel Třešňák, Nataša Tanská, Jiří Papež, Jan Krchňavý, Jitka Dušková, Marie Glázrová, Jiřina Štěpničková, Gustav Nezval, Božena Šustrová, Jiří Dohnal, Theodor Pištěk a další.

Magazín Zlatý fond s DVD diskem stojí jako vždy 199,– Kč a uvnitř naleznete kromě dokumentace i obal k vystřižení.